A Nemzeti Pedagógus Kar immár harmadik alkalommal hívott életre szakmai konferenciát a békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégiumban. Az egybegyűlt több, mint 60 pedagógus felé tájékoztató jellegű szakmai előadással szolgált az eseményt szervező Békés vármegyei szervezet.
– A mai témánk egy olyan jelenséget, területet ölel fel, melyet a mai világban rendkívül fontos a tanítással, oktatással foglalkozó kollégáinknak érteni és értelmezni. Ez nem más, mint a kiemelt figyelmet igénylő tanulókkal való foglalkozás. A törvényi szabályzás értelmében ez miden intézményt érint és szakmai konferenciánk azzal a céllal jött létre, hogy a szükséges ismeretek, információk birtokába juttasuk el a megjelent kollégákat, tanártársakat – mondta el Sódar Zita, a Nemzeti Pedagógus Kar Békés vármegyei területi elnöke.
Az esemény során többek között az Autizmus spektrum zavarral küzdő tanulók a többségi intézményekben címmel hallgathattak meg szakmai előadást a jelenlévők Sajben-Kenyeres Mártától, a békéscsabai Esély Gyógypedagógiai Központ gyógypedagógusától, aki kiemelte:: az autizmussal élő emberek megértése kulcsfontosságú és a megfelelő autizmus specifikus támogatás elengedhetetlen. Hozzátette: az alacsony támogatási szükségletű autizmusban érintett gyerekeknek joguk van a többségi intézményekben tanulni, fejlődni társaikkal együtt.
A szakmai konferencián résztvevők Békés vármegye egész területéről érkeztek az eseménynek helyt adó Andrássy gimnáziumba. A békéscsabaihoz hasonló szakmai konferenciák országszerte szerveződnek, a Nemzeti Pedagógus Kar szakmai tagozatának irányításával.