Sport és közösség: Hamarosan itt a Sérült Fiatalok VIII. Vármegyei Találkozója

2025. május 13. 13:23 | Fajó Attila

Idén 10 éves a Sérült Fiatalok Vármegyei Találkozója, a rendezvény részleteit kedden ismertették Gyulán, a Prohászka Zsolt Városi Sportcsarnoknál. Az esemény nyolcadik alkalommal gyűjti egybe a testi vagy mentális akadályozottsággal élőket, hogy egy egész napot a sportnak és a közösségnek szenteljenek.

Már bőszen gyakorolnak a gyulai Szivárvány Napközi Otthon fiataljai, hogy a május 22-én, nyolcadik alkalommal megrendezett találkozón önálló küzdősport bemutatóval tudjanak fellépni több száz társuk előtt. A gyakorlatot levezénylő Niedermayer Zsolt, a Békés Megyei Kempo Sportegyesület elnöke úgy fogalmazott: ezeknek a fiataloknak is szükségük van a mozgásra, a sport teremtette közösségi élményre és nem utolsó sorban arra a szeretetre, elfogadásra, amelyet az egyesület sportolói biztosítanak számukra a felkészülések során. 

 

Durran a balos a Szivárvány napköziben

 

– Most a különlegesség az lesz, hogy a srácok önállóan tartják a bemutatókat, mi ebben segítjük őket. Évek óta járunk a Szivárvány Napközibe, ahol nagyon jól érezzük magunkat és szeretnek minket, ez a legfontosabb – tette hozzá az szervezet vezetője, aki azt is elárulta, hogy az általuk delegált gyulai versenyzők épp a nemsokára kezdődő WFC nyílt világbajnokságra készülnek.

A Prohász Zsolt Városi Tornacsarnoknál tartott sajtótájékoztatón Alt Norbert alpolgármester kiemelte: 10 éve még nem gondolták, hogy a rendezvény ilyen méretűre növekszik, hiszen már-már fesztivállá vált, így biztosítva kellemes kikapcsolódási lehetőséget a sérült fiataloknak, gondozóiknak, családtagjaiknak. 

 

– Több, mint 800 részvevőre számítunk, és a szervezőknek hála rengeteg színes kísérő programot biztosítunk a résztvevőknek, nemcsak a tornacsarnok, de a mellette lévő Göndöcs-kert területén is. Aki eljön, az sokféle finomságot is megkóstolhat, a már slágergyanús babgulyás és lekváros, illetve túrós bukta társaságában – tette hozzá a gyulai alpolgármester.

A rendezők képviseletében Kiss Szabolcs, a Gyulai Kistérség Egységes Szociális és Gyermekjóléti Intézmény vezetője úgy fogalmazott: a társdalom érzékenyítését is fontosnak tartják, illetve azt, hogy a testi vagy mentális sérüléssel élőket minél inkább megismerjék, elfogadják.

 
 
 

További programok »

FEL