Sok munkát adott a tűzoltóknak a szombati vihar

2023. augusztus 6. 10:08 | behir.hu

Békés vármegyében szombaton közel negyven esetben riasztották a tűzoltókat a zivataros időjárás okozta károk felszámolására – számolt be a katasztrófavédelem hivatalos oldala.

A legtöbb esetben az erős szélben kidőlt fák, letört ágak miatt érkeztek bejelentések, amelyek utakra, épületekre, kerítésekre, parkoló autókra és elektromos vezetékekre dőltek, de több esetben az erős szél kéményeket és a tetőszerkezeteket is megbontotta.

A káreseteket a békési és a tótkomlósi önkormányzati, valamint a gyulai, a békéscsabai, a mezőberényi, a szeghalmi, és az orosházi tűzoltó-parancsnokság egységei kezelték. A beavatkozók a hét települést érintő káreseményeket motoros láncfűrész, kéziszerszámok és emelőkosaras járművek segítségével számolták fel. A legtöbb beavatkozásra Gyulán és Vésztőn volt szükség.

A káreseményekhez kapcsolódóan személyi sérülés nem történt.

 

További programok »

Itthon

Rendkívüli bejelentést tett ma délelőtt Magyar Péter miniszterelnök

Rendkívüli miniszterelnöki bejelentéssel fordulok a nemzethez – így kezdte Magyar Péter szombat délelőtti bejelentkezését. Kiemelte, hogy Magyarország rendkívüli helyzettel néz szembe, miután tovább csökkent a Duna vízszintje, ezért az esti és a hajnali órákban újabb leállítást hajtottak végre az erőmű mérnökei Pakson.
10:56
FEL