Sikerrel köszöntötték a legendákat – győzött a rajton a BRSE

2024. október 4. 20:38 | Kovács Dávid

Az MBH-Békéscsaba magabiztos játékkal, három szettben nyert a Fatum-Nyíregyháza ellen a női röplabda Extraliga 2024/25-ös szezonjának nyitányán, pénteken.

MBH-BÉKÉSCSABA–FATUM-NYÍREGYHÁZA 3:0 (16, 20, 22)
Női röplabda Extraliga-mérkőzés, Békéscsaba, 850 néző. Vezette: Jámbor, Tillmann.
BRSE: Kiss 9, Koseková 2, Mayer 8, Kocic 21, Dékány 4, Caraballo 9. Cserék: Kertész (libero), Hurst 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
FATUM: Kump 3, Calkins 11, Skoric 3, Lászlop 5, Zaborowska 1, Antivero 7. Cserék: Tóth (libero), Farkas, Pampuch 2, Szabó 1, Pintér 1. Vezetőedző: Adrian Chylinski.

A kezdő sípszó előtt két csabai klublegendát, Bodnár Dorottyát és Molcsányi Ritát ünnepelte felállva a közönség, Baran Ádám elnök pedig egy-egy bekeretezett mezt ajándékozott az előző szezon után visszavonuló játékosoknak.

Molcsányi Rita (balra) és Bodnár Dorottya Baran Ádám elnökkel (Fotó: Somogyi Martin)

A találkozó hazai hibákkal indult, voltak felállásbeli rontások, amelyek a szezoneleji formának is betudhatóak. A vendégek négypontos előnyre tettek szert, Tóth Gábor pedig időt kért (2:6). Az első hosszabb labdamenetet a BRSE nyerte, lassan pedig bele is lendült a játékba. A harmadik csabai időszakát kezdő Barbora Koseková nyitásai mögött egy nyolcas sorozatot rakott össze a házigazda, majd Adrian Chylinski ötpontos hátránynál már másodszor hívta magához játékosait (17:12). A folytatásban már nem jött fordulat, magabiztos játékkal az első szettlabda után már előnyben is volt az ötszörös bajnok (25:16).

A Nyíregyházáról éppen Békéscsabára igazoló Nina Kocic pontkirálynőként fejezte be a tavalyi Extraligát és idén is jól kezdett. Sokáig csak egy pont volt a különbség a csapatok között, majd Chloé Mayer blokkjai és Antivero hibája után már a Fatum lengyel mestere törte meg időkéréssel a játékot (12:9). Ugyan egyenlített a hajrá előtt a szabolcsi rivális, de 18:18 után zsinórban négy csabai pont érkezett, többek között az addig is remeklő Kiss Emese ászával. Koseková blokkjával öt játszmalabdához jutott a hazai alakulat, majd hiába fogadta vastaps a visszatérő Pintér Andreát, a center rontása után már két szett volt a különbség a csapatok között (25:20).

A harmadik felvonás elején az új csapatkapitány, Marta Hurst is pályára lépett. A szoros első percek után most egy hatos sorozatot dobott a házigazda, Dékány Bernadett vezérletével. Ugyan jött egy kisebb hullámvölgy, de Tóth Gábor intő szavai után jött a válasz hazai részről. Nina Kocic ismét kiváló megoldásokkal jelentkezett, így a szoros hajrá elmaradt, Mayer értékesítette a második meccslabdát (25:21).

Az MBH-Békéscsaba magabiztos teljesítménnyel, három szettben nyert, így sikerélménnyel készülhet a címvédő Vasas Óbuda elleni jövő vasárnapi derbire.

Így látták a vezetőedzők

Tóth Gábor: A meccs első felét nem így képzeltem el, ott volt öt-hat technikai hibánk, idegesek voltak a lányok, még azok is, akik tudják, milyen az atmoszféra, persze ez elsőre sosem kényelmes. Aztán megnyugodtunk, ami nagyon fontos volt a továbbiakra nézve, hiszen onnantól kontrolláltuk a mérkőzést, még akkor is, ha néha esett a fókusz. Kimondott cél, hogy a terhet elosszuk a játékosok között, hiszen így kiszámíthatatlanabbak leszünk.

Adrian Chylinski: Támadásban nagy különbség volt ma a két csapat között, és sok ki nem kényszerített hibát is ejtettünk. Jól nyitottunk, a blokkvédekezésünk sem volt rossz, de nagyon sok ingyen pontot ajándékoztunk nekik, és ez el is döntötte a meccset. A Békéscsaba jó csapat, az előszezonban is megmutatta, hogy magas szintű játékra képes, és ez ma is így volt.