Sikeresen lezajlott az első Segítők Börzéje – Az összefogás és támogatás ereje

2026. május 17. 13:00 | Bere Mátyás

Hagyományteremtő szándékkal indult útjára egy új kezdeményezés Békéscsabán: május 16-án rendezték meg a Segítők Börzéjét a Csabai Piacon. Az esemény elsődleges célja az volt, hogy közelebb hozza a lakossághoz a városban elérhető segítő közösségeket, lelki és szociális szolgáltatásokat, valamint a különböző támogatási lehetőségeket.

A rendezvényen a kilátogató érdeklődők közvetlenül, kötetlen formában ismerhették meg a békéscsabai szervezetek sokszínű tevékenységét. A megjelent szakemberek nemcsak értékes információkkal és tanácsokkal látták el a hozzájuk fordulókat, hanem rávilágítottak arra is, milyen fontos szerepet játszik az összefogás egy támogatóbb és összetartóbb helyi közösség kiépítésében.

 

 

A rendezvényen bemutatkozott és képviseltette magát:

  • Dr. Baly Hermina Mentálhigiénés Alapítvány

  • Mentálhigiénés Egyesület

  • Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége (LESZ) békéscsabai tagszervezete

  • Velem lehet beszélgetni kezdeményezés

  • Életreváltók

  • ÉFOÉSZ (Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Szövetsége)

  • Új Esély Központ

A kezdeményezés hidat képez a segítséget nyújtó szakemberek és a támogatásra szoruló, vagy egyszerűen csak tájékozódni vágyó polgárok között. A szervezők bíznak benne, hogy a rendezvény a jövőben is folytatódik, és a Segítők Börzéje fix ponttá válik a békéscsabaiak naptárában.

 

Galéria

Ezek is érdekelhetik

További programok »

Friss hírek

Országos bajnok a BRSE U17-es csapata – galériával

Megvédte bajnoki címét a Békéscsabai Röplabda Sportegyesület U17-es csapata a Szalayné Sebők Éva Országos Bajnokság hatos döntőjében. A csabai fiatalok a hazai rendezésű fináléban 3:1-re győzték le a Vasas Piros együttesét, így az U15-ösök és az U20-asok után az U17-es korosztályban is aranyérmet szereztek.
2026. június 7. 18:45
FEL