Shotokan karate – éremeső

Az American JKA Karate Association (A.J.K.A.) versenynaptárában előkelő helyet foglal el a szövetség hazai, zárt, országos bajnoksága, amelyet a hétvégén rendeztek meg.

Az A.J.K.A. Országos Shotokan Karate Bajnokságra Békéscsaba, Gyula, Budapest, Nagykanizsa, Zalakaros, Szeged klubjainak versenyzői jöttek el. Minden versenyszámban és korosztályban most döntötték el az országos bajnoki címeket, így nem csoda, hogy izgalmas és fordulatos küzdelmeket, s igényes formagyakorlatokat láthattak a nézők.

A versenyt Sensei Sáfár László 9 danos nagymester, a szervezet vezetője nyitotta meg. A megmérettetésen a Békés megyeiek is eredményesen szerepeltek mind a formagyakorlat, mind az ippon shobu szabályrendszerű küzdelemben. Ehhez persze kellett az a szakszerű bíráskodás is, amelyben a megyei bírók – Sensei Torma György (7 dan), Sensei Farkas András (6 dan) és Sensei Kovács Viktor (3 dan) – is részt vettek.

 

EREDMÉNYEK

FORMAGYAKORLAT (KATA)

Egyéni formagyakorlat : 

13-14 éves A csoport:
2.Veres Kornél (Gyulai Karate Egyesület)

15-17 éves Fiú A csoport
1.Pavlákovics Máté (Gyulai Karate Egyesület)
2.Kesjár Zoltán (Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület)
3Balog István (Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület)

13-14 éves A csoport:
2. Pavlákovics Laura (Gyulai Karate Egyesület)

18-35 év A kategória
1.Veres József (Gyulai Karate Egyesület)

+ 18 éves női A csoport
3.Zahorán Kitti (Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület)

18-35 év A kategória
2.Herczeg Viktória  (Gyulai Karate Egyesület)

12-14 éves lány B csoport
1. Kupás Lilla (Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület)

11-12 éves korosztály C kategória
2. Kovács Dóra (Gyulai Karate Egyesület)

 

Csapat formagyakorlat: 

 

+ 18 éves A csoport
2. Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület  (Zahorán Kitti, Balog István, Kesjár Zoltán) 

Csapat kata, felnőtt A kategória 1. Gyulai Karate Egyesület ( Pavlákovics Laura, Pavlákovics Máté, Herczeg Viktória) 

 

KÜZDELEM (kumite)

 

10-12 éves vegyes B csoport

  1. Kéri Zoltán (Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület)

 

10-12 éves vegyes B csoport 1. hely

1.Kupás Lilla (Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület)

 

13-14 éves A csoport:
3.Veres Kornél (Gyulai Karate Egyesület)

 

15-17 éves fiú A csoport

1.Kesjár Zoltán (Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület)
2.Pavlákovics Máté (Gyulai Karate Egyesület)

 

18-35 év A kategória
3.Veres József (Gyulai Karate Egyesület)

+ 18 éves női A csoport 1. hely

1.Zahorán Kitti (Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület)

 

18-35 év A kategória
2.Herczeg Viktória  (Gyulai Karate Egyesület)

 

Csapat küzdelem: 

+18 éves A csoport 2. hely

  1. Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület (Zahorán Kitti , Győrfi Nándor, Kesjár Zoltán)
Megosztás:

Címke: , ,