Röplabda: A Vasas is nyert a Viharsarokban - galéria

A csabai együttes kétórás mérkőzésen 3-1-es vereséget szenvedett.

BÉKÉSCSABAI RSE–VASAS ÓBUDA 1:3 (–23, –23, 20, –21)
Békéscsaba, 1200 néző. Vezette: Árpás Krisztina, Adler László
BÉKÉSCSABA: Jerkov 12, PEKÁRIK 12, Dapic 14, Klaric 15, Bodnár 2, Evans 3. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Szedmák, Fábián, Bodovics 4. Edző: Vasja Samec Lipicer.
VASAS: KOSTELANSKÁ 14, KALICANIN 20, Villám L. 10, TÖRÖK K. 17, Abdulazimova 15, Takagui 2. Csere: Mihály (liberó), Gyimes, Dékány, Bleicher, Kjelstrup. Edző: Jakub Gluszak
Az eredmény alakulása. 1. szett: 2:7, 6:12, 13:16, 16:21, 21:21. 2. szett: 6:1, 8:5, 13:8, 13:11, 16:12, 19:22, 22:23. 3. szett: 3:0, 3:3, 7:4, 8:7, 13:10, 13:12, 20:14, 24:18. 4. szett: 2:1, 2:4, 5:4, 7:12, 10:12, 11:17, 16:19, 16:21.

A BRSE-ben bemutatkozott az egy hete leigazolt Mia Jerkov és Pekárik Eszter is bekerült a kezdőcsapatba. A két csapat idei első mérkőzését a csabaiak nyerték a Folyondár utcában, így a Vasas visszavágásra készült.

A fővárosiak kezdték jobban a mérkőzést, 12-6-os hátrányban Vasja Samec Lipicer már másodszor kért időt. A Vasas kiváló blokkmunkát mutatott be és sokáig vezetett, ám a hazai gárda Pekárik Eszter vezérletével 22-22-nél kiegyenlített. A hajrában azonban Villám Lilla jelentette a különbséget, a vendégek pedig szettelőnybe kerültek (23-25).

A második játszmát a BRSE nagy lendülettel nyitotta és már 8-2-re vezetett. A Vasas viszont nem adta fel és a hajrához közelítve kiegyenlített (18-18). A csabaiak ugyan közel voltak az egyenlítéshez, de az óbudaiak Török Kata révén újra két ponttal diadalmaskodtak (23-25).

A házigazda a harmadik etapban már a meccsben maradásért küzdött. A BRSE Mia Jerkov és a beálló Bodovics Hanna pontjaival szinte végig vezetett. A tavalyi bronzérmes másfél óra játék után 2-1-re szépített (25-20).

A Vasas a negyedik etapban ismét magához ragadta a kezdeményezést. A BRSE ugyan szívósan küzdött, de a vendég csapat Ayshan Abdulazimova vezetésével nem engedte ki a kezéből a sikert, 3-1-re diadalmaskodott és megelőzte ellenfelét a tabellán (21-25).

A BRSE sorozatban harmadik bajnoki mérkőzését veszítette el hazai pályán és jelenleg a 4. helyen áll a táblázaton. A mérkőzés legizgalmasabb pillanatait a hétfőn 20.20-tól startoló Kezdőkörben is láthatják, a teljes mérkőzést ezt követően 21 órától láthatják a 7.Tv-n!

MESTERMÉRLEG

Vasja Samec Lipicer: – Jerkov érkezésével új szintre lépett a csapat. Kemény mérkőzésre számítottam, ez be is igazolódott. Apró dolgokon múlt a végeredmény, Budapesten sikerült győznünk, most nem. A Vasas magas színvonalon játszott, amit a hazai nagy sorozat közepette is folyamatosan eredményesen hoznak.
Jakub Gluszak: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, főleg a védekezésünk és a blokkmunkánk volt hatékony. Fontos volt ez a mérkőzés számunkra, már csak a tabellán elfoglalt helyezünk miatt is. Végül egy kétórás, szoros találkozón sikerült nyernünk a csabai barlangban.