Röplabda: Nagyszerű csabai játék és háromszettes siker a Vasas ellen - galéria

2020. december 19. 20:33 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE kiváló játékkal, 3-0-ra győzött a Vasas Óbuda ellen a női röplabda Extraliga 1. fordulójából pótolt mérkőzésen.

Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE - Vasas Óbuda 3-0 (20, 9, 20)

Extraliga női mérkőzés, Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Adler, Jámbor.

BRSE: Vander Weide 11, Pekárik 11, Drpa 11, Glemboczki 15, Grudina 9, Koseková 1. Csere: Molcsányi (liberó), Cicic. Vezetőedző: Tóth Gábor. Vasas: Török 14, Kalicanin 5, Popovic-Gamma 12, Kiss G. 3, Strunjak 1, Nogueras 1. Csere: Juhár (liberó), Windisch 2, Fábián, Rieder. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

A két csapat ezt a találkozót október elején a városi sportcsarnokban játszotta volna, de a létesítmény felújítása csúszott, így a csapatok felcserélték a pályaválasztói jogot. A 8. forduló meccsét akkor a BRSE 3-2-re nyerte idegenben. A Vasas ezt követően még kikapott a Nyíregyházától, de sorozatban hat győzelemmel javított a táblázaton, mindeközben a csapat helyzetét a koronavírus-járvány is nehezítette. A csabaiak az élről várták a rangadót és soraikban már ott volt a frissen igazolt Manolina Konstantinou is, de a kezdőben még nem kapott helyet.

(Fotó: Kuti István)

Már az első labdamenet is maratonira sikeredett, ez előrevetítette, hogy egy hosszú mérkőzésre van kilátás. A csabaiak szerezték az első két pontot, amire hárommal válaszoltak a vendégek, de egy 4-0-s sorozatot még Glemboczki Zóra toldott meg egy blokkal, így Jakub Gluszak időt is kért (8-4). Hatpontos volta csabai fór, amikor Török Kata és Sanja Popovic-Gamma is megérkezett a mérkőzésbe (10-7). Már az első szettben is minden pontért meg kellett dolgozni és a mérkőzés rangjához illően meg is ünnepeltek a játékosok minden jó megmozdulást. Összeállt a csabai védekezés, Lindsey Vander Weide és Pekárik Eszter blokkjai után újra hat volt a különbség, jött is az újabb játékmegszakítás a Vasas mesterétől (14-8). A csereként beálló Windisch Kinga ásza, valamint két csabai hiba után Tóth Gábor, a csabaiak vezetőedzője is magához szólította csapatát (17-14). Popovic-Gamma szervái és Török újabb jó megoldása után közelebb csalta magát a Vasas, a hazai mester pedig másodszor is időt kért (19-17). A hajrában Vander Weide két klasszismegoldása lendítette előre a házigazdát, majd Pekárik értékesítette az első szettlabdát (25-20).

Zakatolt a csabai gyorsvonat

A második szettet is a válogatott center pontja vezette fel, ami után ugyan fordított a Vasas, de a hazai csapat gyorsan reagált. Nem volt elég pontos a fővárosiak mezőnymunkája, Glemboczki ásza után már jött is Gluszak időkérése (7-3). Marta Drpa is lendített a hazai szekéren, aki láthatóan motivált volt, hiszen a Nyíregyháza elleni elveszített mérkőzésen gyengébb teljesítményt nyújtott. Változatosan támadott a BRSE, jöttek a centerakciók és a pontos befejezések is sikerültek, hét pontra nőtt a hazai vezetés (13-6). Drpa még egyszemélyes blokkal is pontot szerzett, ekkor úgy tűnt, hogy ez a szett könnyed hazai sikert hoz. Tina Grudina kiváló blokkja után Vander Weide és Drpa is összemosolygott, a csabaiak élvezték a játékot! A vendégeken Fábián Fanny beállítása sem segített, a Vasas lengyel edzője nagy hátránynál próbálta rendezni a sorokat (17-8). A BRSE tovább növelte a különbséget, nem akarta visszaengedni a szettbe az ellenfelét. A koronát Barbora Koseková tette fel erre a felvonásra, egy másodikra áttett labdával zárta le a szűk húsz percig tartó szettet (25-9).

Nem adtak esélyt Glemboczki Zóráék

A BRSE és a Vasas is ott folytatta, ahol abbahagyta: a csabaiak lendületesen játszottak, a fővárosiak pedig nem találták a saját játékukat (4-0). Az időkérés sem segített a piros-kékeknek, akik nyolc hazai pont után szépítettek. Glemboczki Zóra többek között három kiváló blokkal segítette együttesét (8-1). Már tíz pont is volt a különbség, amikor Sanja Popovic-Gamma szervái mögött próbált zárkózni a Vasas (14-7). Török Kata két jó megmozdulással jelentkezett, a hazaiak ekkor talán már elhitték, hogy megnyerték az összecsapást, Tóth Gábor ezt a folyamatot szerette volna megállítani és a megfelelő koncentrációra felhívni a figyelmet egy időkéréssel (16-11). Grudina és Vander Weide állt ekkor a csapat élére, tartva a különbséget a csapatok között. A Vasasnál Kalicanin is megrázta magát, majd egy hazai rontás után újabb csabai időkérés következett (20-16). Hiába volt egy-két fellángolása a vendégeknek, egy-egy rossz nyitással lerombolták a felzárkózási esélyeket. Drpa juttatta meccslabdához a BRSE-t, majd a második lehetőséget Tina Grudina értékesítette (25-20).

A csabaiak javítottak a Nyíregyháza elleni vereséget követően és jó játékkal, valamint értékes, 3-0-s győzelemmel zárták az évet. Tóth Gábor csapata a tabella élén töltheti a karácsonyi szünetet. A Vasas maradt a negyedik helyen, három pont hátrányban a Kaposvár mögött.

MESTERMÉRLEG

Tóth Gábor: Fontos volt, hogy a nyíregyházi mérkőzés után kellő önbizalommal tudjunk a Vasas ellen kiállni a pályára. Ezt maximálisan teljesítették a lányok, nagyon fegyelmezetten röplabdáztak. Példás hozzáállással, remek sportemberi értékeket mutattunk.

Jakub Gluszak: Mindkét csapat nagyon jól védekezett, a két együttes közötti különbség a támadásoknál jött ki, a Békéscsaba sokkal több pontot tudott ebből szerezni. Azt gondolom, hogy ez volt a kulcsa a mérkőzésnek. Gratulálok a Békéscsabának! Bízom benne, hogy legközelebb szorosabb meccset tudunk majd játszani egymás ellen.