Röplabda: Kettős győzelemmel nyolc között a BRSE - galériával

2020. szeptember 27. 16:06 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 3-1-re nyert a Gödöllői RC ellen a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének második mérkőzésén, így kettős győzelemmel jutott be a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.

Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE - Gödöllői RC 3:1 (18, -21, 12, 16)
Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágó mérkőzés, Békéscsaba. Vezette: Horváth Miklós, Szél Márta.

Békéscsaba: Cicic 5, Glemboczki 19, Bezsonova 12, Vander Weide 20, Zólyomi 7, Szűcs 12. Csere: Kertész (liberó). Vezetőedző: Tóth Gábor

Gödöllő: Ratkai 18, Mishonova 10, Buse 9, Tóth-Bagi, Kökény 6, Kovács E. 3. Csere: Faragó, Barta (liberók), Sorompó , Bajnóczi 5, Saáry 1. Vezetőedző: Szalay Attila

A mérkőzés alakulása: 1. szett: 10:2, 14:9, 21:13. 2. szett: 1:6, 9:16, 18:22. 3. szett: 9:3, 15:4, 22:11. 4. szett: 8:6, 15:9, 20:10.

Az első szombati mérkőzéshez képest egyetlen helyen változott a csabaiak kezdőcsapata, Marta Drpa helyén ezúttal Lindsey Vander Weide szerepelt. Jól kezdett a BRSE és percek alatt 10-2-es vezetésre tett szert. A szett közepén csökkent a különbség, de a kétszeres kupagyőztes így is magabiztosan került előnybe (25-18).

(Fotó: Kuti István)

Szűcs Gréta is bizonyíthatott a Gödöllő ellen (Fotó: Kuti István)

A második szett elején a Pest megyeiek indultak jobban, Tóth Gábornak 1:6-nál már időt is kellett kérnie. A vendégeknél főként Ince Buse, a frissen igazolt török center remekelt. A csabaiak koncentrációja kissé visszaesett, nyitásfogadásban bizonytalanná váltak, így a Gödöllő kiegyenlített (21-25).

Ahogy az első meccsen, úgy most is felpaprikázta az elveszített szett a házigazdát. A BRSE gyorsan tíz pontra növelte a különbséget, ekkor a játék minden elemében jobban teljesített. A vendégeken Szalay Attila időkérései sem segítettek, nehezen sikerült a kétszámjegyű pontszám elérése. Glemboczki Zóráék nagy fölénnyel gyűjtötték be a szettgyőzelmet (25-12).

A meccs végén elkészült a szokásos szelfi (Fotó: Kuti István)

A meccs végén elkészült a szokásos szelfi(Fotó: Kuti István)

A Békéscsaba a negyedik felvonásban már nem engedte ki a kezéből a sikert, Cicic nyitásai és Vander Weide pontos ütései révén menetelt az újabb 3-1-es győzelemig (25-16). A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE kettős diadallal jutott a negyeddöntőbe, ahol a DVTK-Jászberény párharc győztesével találkozik majd.