Röplabda EL: Ötszettes csata után újabb vereség a horvátoktól

2019. június 8. 21:30 | behir.hu

Másodszor is vereséget szenvedett a budapesti Európa-bajnokságra készülő magyar női röplabda-válogatott Horvátországtól, így gyakorlatilag már csak legjobb csoportmásodikként juthat be az Európa-liga négyes döntőjébe.

MAGYARORSZÁG – HORVÁTORSZÁG 2:3 (–16, 20, –22, 23, –10)

Kaposvár, 1000 néző. V: Vinaliev (bolgár), Ujházi (magyar)

MAGYARORSZÁG: Sándor, Nagy E. 8, Bokorné Liliom 9, Szakmáry 16, Pekárik 7, Tálas 4. Csere: Molcsányi (liberó), Török 1, Cicic, Németh A. 14, Dékány 7, Miklai. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt

HORVÁTORSZÁG: Mlinar 17, Butigan 7, Fabris 26, Klaric 16, Dumancic 10, Deak 4. Csere: Sain (liberó), Stimac 1, Luketic 1, Strunjak 1. Szövetségi kapitány: Daniele Santarelli

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:3, 2:7, 6:14, 7:16, 9:19, 13:20, 16:22, 16:24. II. játszma: 3:0, 10:4, 13:10, 16:10, 16:14, 20:16, 22:20, 24:20. III. játszma: 4:6, 8:7, 10:15, 13:15, 15:22, 20:22, 22:24. IV. játszma: 5:1, 6:5, 10:6, 13:12, 15:12, 15:14, 18:15, 18:17, 21:18, 22:23, 24:23. V. játszma: 4:1, 5:6, 6:8, 7:10, 10:14

Még el sem kezdődött a találkozó, amikor már cserélnie kellett Jan De BrandtnakSándor Renáta dereka húzódott meg a bemelegítés végén, és őt váltotta Török Kata –, ettől mintha egy kicsit mintha meg is zavarodott volna a csapat, az elején nem nagyon találták a lányok a ritmust, a horvátok pedig sorra blokkolták a támadásainkat - írja a szövetség hivatalos oldala. A szett közepén már nyolc később tíz pont is volt a különbség, amikor a feladó poszton debütált válogatottunkban Cicic Marija is. Bár a szett vége felé a mieink elvesztettek egy challenge-t, de végre elkezdték a jó ütéseket, és el is kezdték csökkenteni a hátrányt, amit ugyan nem sikerült már ledolgozni, de a lényeg az volt, végre elkapták a fonalat (16:25).

A második szettet a mieink kezdték 3:0-val, és Szakmáry Gréta remek ütéseivel el is húztak gyorsan hat ponttal, s bár a horvátok többször is feljöttek kettőre, utolérniük egyszer sem sikerült. Végül a négy szettlabdából már az elsőt sikerült értékesíteni egy horvát hálóérintés révén (25:20).

A harmadik szettben már igazi adok-kapok zajlott 10:10-ig, ekkor azonban volt egy komolyabb hullámvölgye a mieinknek, s ekkor öt ponttal megléptek a vendégek. Sikerült ugyan még egyszer felzárkózni két pontra, de aztán akadtak gondok a nyitásfogadással, és hiába a mérkőzés legbravúrosabb pontja Németh Anettől, aki lehetetlen helyzetből mentette meg a labdát, úgy, hogy az a hálón átperdülve a horvátok vonalára esett, és hiába zárkóztak fel a lányok a végén egy pontra, ez a játszma is elúszott (22:25).

Ez egyben azt is jelentette, hogy a horvátok már mindenképpen ponttal távoztak, és maradnak a csoport élén, a kérdés már csak az volt, hogy mennyivel. A mieink a negyedik felvonás elején mindent megtettek azért, hogy ne hárommal és elhúztak 5:1-re. Sokáig ugyan nem örülhettünk, mert a horvátok sem akarták olcsón adni a pontot, de a mieink végéig tartották a vezetést. 22:22 után azonban elég meleg pillanatok következtek, mert a horvátok egyrészt átvették a vezetést, másrészt az egyenlítő pontunknál challenge-t kértek. Szerencsére elvesztették, és Dékány Bernadett remek szervája után a blokkunk is jól működött, így a mieinknek volt játszmalabdája, amit aztán Szakmáry ki is használt, így aztán következhetett az ötödik szett (25:23).

Az pedig két Dékány-ásszal kezdődött, de déli szomszédjaink most sem adták olcsón a bőrüket, sőt a térfélcserénél már ők vezettek kettővel. A mieink elvesztettek egy challenget is, és így már három volt a horvátok előnye, s ezt már nem sikerült ledolgozni (10:15).

Jan De Brandt: – Jól küzdött a csapat, partiban is voltunk a horvátokkal, de nem volt szerencsénk, gondolok itt Sándor Reni meccs előtti sérülésére. Nincs mit tenni, megyünk tovább, megpróbáljuk legyőzni kétszer az osztrákokat, aztán meglátjuk, hogy ez mire lesz elég.

Daniele Santarelli: – Nem volt szép meccs, de nagyon harcos volt. Mindkét csapat elég sokat hibázott, védekezésben voltunk jobbak, mint a magyarok. Most még lehet kísérletezni, de abban biztos vagyok, hogy az augusztusi Eb-mérkőzés teljesen más lesz, mint a mostani.