Röplabda: Csabai siker és kiesés Görögországban

2020. március 3. 18:45 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3-2-re nyert a görög Olympiakosz Pireusz ellen, de kiesett a Challenge Kupa negyeddöntőjében.

A csabaiak az első mérkőzésen elszenvedett 3-1-es vereség után nehéz helyzetből várták a második összecsapást a harmadik számú európai kupasorozat negyeddöntőjében.

A BRSE nem kezdte jól a görögországi összecsapást, gyorsan nagy hátrányba került és nem is tudta megfordítani az első szettet (25-17). A második játszmában az Olympiakosz már azért küzdött, hogy kiharcolja a továbbjutást. Vasja Samec Lipicer csapata ugyan 8-4-es előnybe került, de a házigazda a következő tizenöt labdamenetből tizenhármat megnyert és fordított. A görög együttes a felvonást már nem is engedte a kezéből, így két szett után már az elődöntős szereplést ünnepelhette (25-17).

A harmadik etapra a hazaiak edzője már cserélt, azoknak is lehetőséget biztosított, akiknek korábban kevesebb lehetőséget adott. A Békéscsaba mestere ugyanezt nem tette meg, az alapcsapatával küzdött a szép búcsúért. A csabaiak előbb szépítettek (20-25), majd egyenlítettek (21-25). Molcsányi Ritáék a döntő szettben a győzelmet is kiharcolták, de a görögök folytathatják az elődöntőben (9-15).

A BRSE számára véget ért a nemzetközi szereplés és ezt követően már csak a bajnokságra koncentrálhat.