Röplabda: A Nyíregyháza lesz a BRSE ellenfele

2018. április 10. 09:19 | behir.hu

Hétfő este játszották le a női Extraligában, az UTE–Nyíregyháza elődöntő harmadik mérkőzését. A nyíregyháziak óriási csatában nyerték 3:1-re a találkozót, s így kiharcolták a döntőbe kerülést, ahol a címvédő BRSE lesz majd az ellenfél - számolt be a szövetség hivatalos oldala.

Női Extraliga, elődöntő, 3. mérkőzés:

UTE – FATUM-NYÍREGYHÁZA 1:3 (–26, 10, –18, –22)

Budapest, Tungsram-csarnok, 300 néző. V: Mezőffy, Adler.

UTE: Da Silva 1, Bezandolska 7, Bosio 15, Hiruela 18, Cross 9, Bleicher R. 2. Csere: Kötél D. (liberó), Szűcs K. 6, Ancsin. Vezetőedző: Horacio Bastit.

NYÍREGYHÁZA: Matic 13, Kalotai 2, Váldez 20, Fernández 13, Kalicanin 8, G. Francesco 1. Csere: Tóth F. (liberó), I. Franceco, Villám L. 1, Kotormán, Rutarová. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:12, 14:17, 21:21, 24:22, 25:26. II. játszma: 8:1, 11:3, 17:7, 21:9, 24:10. III. játszma: 1:4, 4:6, 5:9, 11:11, 15:14, 15:17, 18:24. IV. játszma: 4:0, 4:4, 9:6, 13:9, 14:17, 18:18, 20:19, 20:23, 22:24.

Az egyik fél három győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0-ra győzött a Fatum-Nyíregyháza

Katasztrofálisan kezdett az Újpest, a vendégek meg sem álltak 12:1-ig. De ilyen a röplabda, innen is felálltak a lilák és 24:22-nél nekik volt két szettlabdájuk. De ezeket, majd 25:24-nél egy újabbat a nyíregyháziak hárítottak, és a végén fordítottak. A második játszma ennek éppen a fordítottja volt, most a hazaiak húztak el 8:1-re, azonban a Fatum most nem tudott felállni, így az UTE simán kiegyenlítette a szettarányt. A harmadik felvonás már szorosabb küzdelmet hozott, bár zömében a vendégek vezettek, az UTE a szett közepén fordítani tudott. Igaz, ezzel el is lőtték puskaporukat, és a végén izgalommentesen jutottak ismét vezetéshez a vendégek. A lilák ettől kezdve már nem veszthettek játszmát, ha ki akarták harcolni a negyedik meccset, s be is kezdtek, de a vendégek rendre fel tudtak zárkózni, 14:14 után pedig fordítottak. Óriási harc folyt a pályán, azonban 20:19-es újpesti vezetés után sorozatban négy pontot szereztek a nyírségiek, és ezután már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, így ők lesznek a csabaiak ellenfelei a döntőben.

Horacio Bastit: – Nem egyszerű, hiszen befejeződött a jó sorozatunk, de az a helyzet, hogy az elődöntőben a Nyíregyháza jobb volt. Mi jól játszottunk pillanatokban, szakaszokban, de az ellenfelünk tartósan jól röplabdázott.

Hollósy László: – Őszintén szólva nem volt egy látványos mérkőzés, nagyon sokat idegeskedett és hibázott mindkét csapat. De hát ekkora tét mellett ne is várjunk túl jó meccset. Szerencsére a játékosaim jól bírták a terhelést, és kiharcolták a döntőbe jutást. Gratulálok nekik.