Rendőrnek adták ki magukat a csalók, idős férfit próbáltak megkárosítani

17:14 | behir.hu

Egy idős békési férfit közel 14 millió forint átadására próbáltak rávenni olyan csalók, akik rendőrnek adták ki magukat. A férfi azonban felismerte a csalást, értesítette a rendőrséget, így a pénz átvételére érkező férfit a nyomozók elfogták.

Rendőrnek adták ki magukat azok a csalók, akik egy idős férfit próbáltak meg becsapni a közelmúltban Békésen. Egy nő hívta fel, főhadnagyként mutatkozott be és azt mondta neki, hogy pénzt akarnak felvenni a számlájáról. Annyit mondott még, hogy figyelni fogják a számlát, és ha további mozgást látnak rajta akkor jelentkeznek. Négy nappal később újra telefonáltak. A csalók azt állították, hogy a férfi pénze továbbra is veszélyben van, ezért arra kérték, hogy vegye fel a számlájáról a teljes összeget, közel 14 millió forintot, majd adja át annak a férfinak, akit a lakásához küldenek. A férfi ekkor gyanút fogott, és értesítette a rendőrséget.

Éberségének köszönhetően a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Békési Rendőrkapitányság rendőrei 2026. augusztus 5-én elfogták azt a külföldi férfit, aki a pénz átvételére érkezett a házhoz. Ellene jelentős kárt okozó csalás bűntett gyanúja miatt indult büntetőeljárás és a rendőrség őrizetbe vette.

Az eset kapcsán is felhívjuk a figyelmet, arra hogy a rendőrök és a banki ügyintézők nem kérik azt, hogy a biztonság érdekében vegyék fel pénzüket, és adják át másnak. A csalók gyakran hivatalos személynek adják ki magukat, sürgetnek, félelmet keltenek, és így próbálják rávenni áldozataikat a pénz átadására.

Forrás: FB/Békés vármegyei rendőrség

További programok »

Friss hírek

Fojtogató kapcsolat a színpadon – Ősbemutató a Gyulai Várszínházban

Szombaton mutatják be Németh László Iszony című regényének színpadi adaptációját Szabó K. István rendezésében az Erkel Ferenc Művelődési Központban. A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata és a Gyulai Várszínház közös produkciójáról csütörtökön tartottak sajtótájékoztatót.
16:15
FEL