Pénteken már a Szuperkupáért csatáznak a kispályás csapatok

2022. június 30. 10:00 | Kovács Dávid

A 2022-es városi kispályás labdarúgó bajnokság csoportgyőztesei idén újra összecsapnak a Szuperkupáért! Július 1-jén pénteken a Tréning Center két műfüves pályáján találkoznak az idei szezon legjobb csapatai, ezúttal körmérkőzés után dől el a végső sorrend.

A tornának egy nagy hiányzója lesz: az 1. csoport bajnoka, a Gyöngy Presszó – amely az utolsó fordulóban a Sziszi-Szita legyőzésével megszerezte az aranyérmet – lemondta a szereplést. A Szuperkupa papíron legerősebb csapata a 2. csoportban remeklő S-Max, amely parádés szezont produkált, gólerős játékkal, zsinórban nyolc győzelemmel menetelt a feljutásig, csak a 2. helyezett Boca Juniorstól szenvedett vereséget. A 3. csoportos Live Sport Pub is csak egyszer kapott ki tavasszal, de szintén az utolsó körben nyerte meg csoportját, ahol a Galéria Invest szorult le a 2. helyre és maradt le az aranyéremről, így a Szuperkupáról.

A 4. csoport bajnoka, az FC Hajtómű, amely fiatalos lendülettel „lépett át” a riválisokon és a legmagabiztosabb teljesítménnyel lett bajnok. Az Aranycsapat több riválisához hasonlóan az utolsó fordulóban harcolta ki az első helyet az 5. csoportban és ezzel a Szuperkupa-részvételt: győzelmi kényszerben verte meg az Alfa-Gépet, így zsinórban második veretlen szezonjával ugrott újabb osztályt. A 6. csoport bajnoka az FC Gitano több pénteki riválisához hasonlóan a záró körben, a Tsubasa kapitánnyal felálló Nankatsu legyőzésével ugrott a tabella élére.

A torna végeredménye körmérkőzés után dől el, a találkozók 2x15 percesek lesznek!