Pályázati tanácsadó hálózatot hoz létre az agrárkamara

2016. augusztus 22. 11:45 | Mikóczy Erika

Pályázati tanácsadói szolgáltatást indít a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), amellyel az agrártámogatások minél hatékonyabb elérését kívánja segíteni.

A NAK hétfői tájékoztatása szerint a Pályázati Tanácsadók Hálózata augusztus 15-től várja a pályázatírók jelentkezését, a tagok pedig szeptember 1-jétől vehetik igénybe a szolgáltatást.

A tapasztalatok szerint a pályázatok elkészítése, valamint az elnyert összeg szabályos felhasználása olyan szakismeretet kíván, amellyel a tagság jelentős része nem rendelkezik, ezért pályázatírással és projektmenedzsmenttel foglalkozó vállalkozásoktól vesz igénybe ilyen szolgáltatást.

Sok társaság foglalkozik pályázatírással, vannak lelkiismeretesen felkészültek, de akadnak olyanok is, amelyek nem kellő felkészültséggel vagy etikátlan magatartással rontják a szolgáltatás hírnevét - közölte a kamara. A Pályázati Tanácsadók Hálózatának célja a közlemény szerint az, hogy megerősítse az etikus tanácsadói magatartást, díjmentesen közvetítse a minősített tanácsadókat a tagságnak, valamint naprakészen alkalmazható tudásanyaggal lássa el a tanácsadókat.

A hálózathoz olyan, pályázatírást és projektmenedzsment szolgáltatást nyújtó szakértők csatlakozhatnak, akik a Vidékfejlesztési Programhoz kapcsolódó kiírásokkal összefüggésben nyújtanak szolgáltatásokat. A csatlakozás önkéntes regisztráción alapul, amelynek során a pályázatírók adatokat és referenciákat adnak meg, valamint vállalják, hogy tevékenységükről folyamatosan adatokat szolgáltatnak. A beérkező adatok és referenciák alapján minősítésen esnek át, majd bekerülnek az adatbázisba.

A tagság számára a minősítés, illetve a tanácsadók tevékenységi és földrajzi működési területe elérhető, az érdeklődők az adatbázisból választhatnak pályázatírót.

A kamara rendszeres tájékoztató képzéseket szervez a tanácsadóknak - közölte a NAK.

Forrás: MTI

További programok »

Mezőgazdaság

Kiadvány segíti a gazdákat az agrár-környezetgazdálkodási támogatás igénylésében

2025. január 1-től új agrár-környezetgazdálkodási program (AKG) indul Magyarországon. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara egy kézikönyvben foglalta össze az AKG-val kapcsolatos tudnivalókat, hogy a gazdálkodók felelősségteljes döntést hozva, a számukra leginkább megfelelő környezet- és természetvédelmi vállalásokat tehessék a programban.
2024. november 25. 17:00
FEL