– A magyar kultúrában úgy van, hogy ha elkezdünk beszélni egy problémáról, megnevezzük azt. Nevesítjük az okokat, és próbáljuk megkeresni a megoldásokat. A brüsszeli kultúra azonban nem így működik. Az sokkal inkább a párizsi udvari kultúrát követi: előbb dicsérni kell az uniót, hogy milyen jó, hogy nélküle milyen nehéz lenne. Ez egy magyar számára frusztráló – fogalmazott Orbán Viktor.
Akkor lehet enyhíteni a védelmi intézkedéseken, ha javul az átoltottság
A mintiszterlnök kiemelte, addig nem tudják csökkenteni a védelmi intézkedéseket, amíg ilyen magasak a számok, és amíg nincs elég vakcina ahhoz, hogy beoltsák a társadalom nagy többségét.
– Az élet normalizálódására, az intézkedések feloldására akkor kerülhet sor, amikor befejezik az egészségügyi dolgozók, és az idősotthonok lakóinak, a hatvanöt év fölötti krónikus betegeknek, és a védelemben részt vevő személyeknek, illetve azon időseknek az oltását, akik nem szenvednek krónikus betegségben. Ekkor lehet majd lazítani a szabályokon. Eddig hamar eljutunk ha lesz vakcina – hangsúlyozta.
Orbán Viktor mindenkit arra kért, hogy amíg nincs feloldás, fogadják el és tartsák be a korlátozásokat, amelyekkel korábban már megfékezték a járvány terjedését.
A gazdaságvédelmi intézkedések a munkahelyek megtartását szolgálják
A gazdaság újraindulásával kapcsolatban kiemelte, Magyarország, mint komoly ország nem engedheti meg magának, hogy vakcinát „kérincséljen”. Mint ahogy az sem fordulhatott volna elő, hogy lélegeztetőgépért kellett tárgyalni korábban. Ezt követően Magyarországon meg is kezdődött a lélegeztetőgépek gyártása.
– Ha a tudósaink professzoraink képesek kifejleszteni a vakcinát, akkor el lehet kezdeni a magyarországi gyártást. Emiatt arra készülünk, hogy vakcinaügyekben nem leszünk még egyszer kiszolgáltatva – közölte Orbán Viktor.
A gazdaságot illetően a miniszterelnök a munkát tekinti első számú szempontnak. A magyar gazdaságvédelmi intézkedések is arra koncentrálódnak, hogy a cégeket segítve munkahelyeket védjenek meg. Hangsúlyozta, hogy válság idején nem megszorítani kell, hanem adót csökkenteni..
– Mi a válság idején vezetjük be az eddig látott legmagasabb orvosi béremelést, az otthonteremtési programot, csökkentjük a fiatalok adóterheit, és válság idején vezetjük vissza a 13. havi nyugdíjat is. A mi megközelítésünk az, hogy munkahelyeket kell megvédeni és családokat kell támogatni. Ez a modell nemcsak, hogy működik, de új lehetőségeket nyit meg Magyarország és a magyarok előtt – tette hozzá.
Azok a háziorvosok, akik vállalják a praxisközösséget, megkapják a kórházi dolgozók bérének 80 százalékát
Beszélt arról, problémát jelent, hogy több olyan praxis is van, ahol nincs háziorvos. Ennek érdekben, arra ösztönzik az orvosokat, hogy vállaljanak praxisközösséget, és így fedjék le azokat a területeket, ahol jelenleg nincs háziorvos.
Azok a háziorvosok, akik vállalják a parxisközösséget, megkapják a kórházi dolgozók bérének 80 százalékát, akik nem társulnak, azok a mostani fizetésük és a kórházi kidolgozók bére közötti különbség harminc százalékát fogja megkapni. Hozzátette, a fogorvosok is hasonló logika mentén fogják megkapni a béremelést.
Forrás: hirado.hu