Opauszki Zoltán elmondta, hogy BringásVándor programok célja az adott turisztikai térségek megismertetése, az itteni táborok esetében Békés vármegye nevezetességeinek bemutatása oly módon, hogy a fő vonulatot az épített örökség sorába sorolható, komoly értéket képviselő kastélyok és kúriák adják.
– Idén a mostani tudásunk szerint 19 csoport indítására lesz mód, mindösszesen mintegy 400 fővel. A vándortáborok egyhetesek, a résztvevők főként középiskolások és az általános iskolák felső tagozatos diákjai. Ezen a nyáron jönnek érdeklődők az ország szinte minden tájáról, de a határon túlról, például Kolozsvárról is érkezik csoport. Közép-Békéstől egészen Észak-Békésig, a Sárrétig járhatják be megyénket a táborozók, sok-sok értéket tudunk megmutatni nekik ebben az évben is. Különlegesség, hogy a nevéből következően minden nap más helyen szállnak meg a résztvevők, és napi 30–70 kilométer távot tekernek le, tehát egy hét alatt 300 kilométert teljesítenek. Úgy látjuk, hogy a vándortáborok nagyon jó hírvivői a térségünknek! Többször tapasztaltuk, hogy a résztvevő gyerekek később a családjukkal együtt tértek vissza ide – emelte ki Opauszki Zoltán.
A tanácsnok megjegyezte: Békéscsaba továbbra is kerékpárosbarát város, örvendetes módon évről évre növekszik a kerékpárt használók aránya. Ahogy fogalmazott, az önkormányzatnak kötelessége ezzel lépést tartani a kerékpárút-hálózatot bővítésével. Lehetőség szerint úgy, hogy a város valamennyi részére el lehessen jutni biztonságosan kerékpárral, a bicikliútról való letérés nélkül.
– Jó hír, hogy Békéscsaba TOP Plusz projekthalmaza részeként már támogató döntéssel rendelkezünk a város kerékpárút-hálózatának további fejlesztése tekintetében. Ez egy olyan projektcsomag, amelyben 1,7 milliárd forint támogatás felhasználására lesz lehetőségünk. Ennek részeként 10 helyszínen tudunk a következő időszakban kerékpárutat építeni vagy felújítani, ahogy erről már erről a Békéscsabai Médiacentrum felületein több alkalommal is beszámoltunk – tette hozzá Opauszki Zoltán.