A felhívásban szereplő harminc résztvevő intézmény nyolc legjobb csapatát a döntő délutánján a városi tornacsarnok várta, ahol ügyességi versenyen próbálhatták ki rátermettségüket a diákok. Az Okosliga elnevezésű versengés díszvendége egy igazi olimpiai bajnok, Märcz Tamás volt, aki egy motivációs előadással is készült az eseményre. Mint mondta, nagyon jó volt látni a gyermeksereget és azt, hogy a diákok mennyire nyitottak az egészséges gondolkodásra.
– Mindig jó különböző megvilágításokat adni számukra is, hogy akár az idősebb generáció, akár a saját generációjuk vagy esetleg olyanok, akik sportból jöttek, különböző műfajból hogyan látják ezt. Lehet, hogy csak egy pici dolgot visznek haza, de attól jobbak és egészségesebbek lesznek a gyerekek, akkor már tettünk ma valamit – hangsúlyozta Märcz Tamás.
Mint mondta, egy kicsit a korábbi pályafutását is belevitte az előadásba. Az olimpiai bajnok arról beszélt, hogy mi az, ami esetleg buktatója lehet akár egy vízilabdázónak, vagy általában egy versenysportolónak és miért kell odafigyelnie egy élsportolónak a tudatosságra, az egészségére életmódra és az egészségtudatosságra, annak érdekében, hogy jó eredményeket érjen el és jól teljesítsen.
Az olimpiai mentális tuning után sportági bemutatók szórakoztatták a nebulókat, majd Varga Adrienn tornászolimpikon segített közös bemelegítéssel formába hozni a versenyzők izmait és ízületeit a nagy versengésre.
Alt Réka Virág a gyomaendrődi általános iskolát képviselve érkezett az eseményre. Az intézmény a témahét részeként olimpiai számokból álló sorversenyt rendezett, így társaival alig várta, hogy az Okosligában is rajthoz állhasson. Mint mondta, fontosnak tartja az eseményt, hiszen fontos a fizikai jólét kérdése, így örömmel csatlakozott a felhíváshoz.
Az előző cikkünkben hirdetett játékunkra pedig Tóthné Kele Ágnes a gyomaendrődi iskola pedagógusa adta meg a választ, miszerint a macskabölcső, egy madzaggal játszható szórakoztató elfoglaltság, amelyben az ujjaink segítségével kell alakzatokat fűzni, majd azt társunknak átadni. A macskabölcső olyan sikeres lett az intézményekben, hogy gyomaendrődön például nem csak az diákokat fertőzte meg, hanem a családok is közösen fűzték a madzagot.