Nyolcgólos döntetlen! A szezon meccsén hátrányból állt fel az Előre

2021. április 28. 20:30 | Hidvégi Dávid

A bajnokságban 14. helyen álló Békéscsaba 1912 Előre a második pozíciót elfoglaló Debreceni VSC-t fogadta hazai pályán a labdarúgó NB II 35. fordulójában. A DVSC már két góllal is vezetett a második félidő elején, de a csabaiak fordítottak és közel álltak a győzelemhez, de a hajrában Dzsudzsák Balázs bombagóljával kialakította a 4–4-es végeredményt.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE – DEBRECENI VSC 4–4 (0–1)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Varga Gábor)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Horváth, Farkas, Bora, Kasik (Fazekas 46.) – Hodonicki, Nagy, Kitl (Styecz 32.) – Paudits, Lukács (Pantovic 88.), Kovács (Szabó 75). Vezetőedző: Preisinger Sándor.
DEBRECEN: Gróf – Bévárdi, Kinyik, Poór, Ferenczi – Varga, Dzsudzsák – Bódi, Baráth, Szécsi – Bárány (Ugrai 64.). Edzők: Huszti Szabolcs, Toldi Gábor.
Gólszerzők: Lukács (51., 68. mindkettőt 11-esből), Paudits (59., 79.), illetve Szécsi (26.), Bévárdi (50.), Kinyik (76.), Dzsudzsák (82.)

Kelet-magyarországi rangadóval folytatta szereplését a Békéscsaba a labdarúgó NB II-ben. Az Előre az elmúlt három mérkőzését elveszítette, így nem várta jó előjelekkel a találkozót. Preisinger Sándor vezetőedző már számíthatott Farkas Márk játékára a védelem tengelyében, azonban továbbra is nélkülöznie kellett sérülés miatt Hursán Györgyöt, Mészáros Márkot, Pilán Márkót, Máris Dominiket, Király Patrikot és Babinyecz Balázst. A Debrecennél a Huszti Szabolcs-Toldi Gábor edzőpáros a válogatott játékosok közül kezdőbe nevezte Dzsudzsák Balázst, Varga Józsefet, Bódi Ádámot és Gróf Dávidot, míg Korhut Mihály és Ugrai Roland a kispadon kapott helyet.

A hagyományos lila-fehér felszerélésben pályára lépő Békéscsaba kezdett veszélyesebben. Az első percben Kovács Ádám cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd legurította a labdát Hodonicki Márknak, de a fiatal középpályás nem találta el a labdát. A 3. percben Horváth Péter beadása okozott némi zavart, de a debreceniek tisztáztak Paudits Patrik elől. A 17. percben Bárány Donát lőhetett tizennyolc méterről, de ez Krnács Richárdnak nem okozott gondot. A 22. percben megszerezhette volna a vezetést a DVSC, a játékvezető azonban les címén visszafújta Bárány találatát. A 26. percben már a játékvezető sem mentette meg a góltól a Csabát: Bódi Ádám indította a támadással felfutó Ferenczi Jánost, akinek a remekül középre tett labdáját Szécsi Márk gólra váltotta (0–1). Két perccel később Szécsi duplázhatott volna, de Krnács hatalmasat védett. A 32. percben kényszerű cserét hajtott végre a Békéscsaba, a sérült Kitl Miklós helyére Styecz Bence érkezett, aki rögtön lövéssel próbálkozott, de nem találta el a kaput. Pillanatokkal később Lukács Raymond helyzetbe került, de lövése lecsúszott a bal lábáról. A 44. percben a hazaiak vezetőedzője, Preisinger Sándor kapott sárgát reklamálás miatt.

Fordulatos második félidő gólzáporral

A második játékrészt csabai oldalon Kasik Ákos sem tudta folytatni sérülés miatt, helyére Fazekas Lóránt állt be a szünetben. A 46. percben Bévárdi Zsombor próbálkozott, de a hazai kapus fölé öklözte a labdát. Az 50. percben Bévárdi Zsombor ballábas lövése Bora György fejéről a kapuba pattant, ezzel megduplázva a vendégek vezetését. (0–2). Sokan azt gondolhatták, hogy ekkor eldőlt a mérkőzés, de mégsem így történt! Az 51. percben Kinyik Ákos buktatta a tizenhatoson belül Lukácsot, ami büntetőt ért. A múlt heti fordulóhoz képest ezúttal Lukács Raymond értékesítette a tizenegyest, ezzel megszerezve szezonbeli nyolcadik találatát (1-2). Az 59. percben Lukács indította Hodonickit, aki az ötös sarkán helyezkedő Paudits Patrik fejére ívelte a labdát, a támadó egyenlített (2–2). A 61. percben Krnács tolta kapufára Dzsudzsák Balázs 30 méteres szabadrúgását, majd a kontrából Paudits került gólhelyzetbe, azonban Gróf ezúttal hárított. A 67. percben Gróf kaszálta el Lukács Raymondot, ezzel újabb tizenegyeshez jutott az Előre, a sértett ismét higgadtan értékesítette a büntetőt, megfordítva a találkozót (3–2)! A 71. percben Bódit ugratták ki, Krnács azonban bravúrral hárított, majd Ugrai veszélyeztetett, de kimaradtak a ziccerek. A 75. percben a csabai nevelésű Ugrai tekerését ismét a hazaiak hálóőre hárította látványos mozdulattal. Egy perccel később már nem hibázott a DVSC, Kinyik Ákos közelről fejelt a kapuba (3–3). A 79. percben ismét vezetést szerzett az Előre: Horváth Péter szögletből ívelte be a labdát, amit Paudits Patrik a kapuba bólintott Gróf Dávid hibájának is köszönhetően, a támadó hetedszer volt eredményes a bajnokságban (4–3). Itt sem volt vége még a fordulatoknak: a 82. percben Dzsudzsák Balázs távoli lövésével egyenlített a Debrecen (4–4). Az ötperces hosszabbításban Dzsudzsák beadása után Bévárdi majdnem megszerezte csapata ötödik gólját, de a labda a kapufára pattant. A túloldalon Horváth lőtt ballal, Grófnak kellett vetődnie.

Az eredmény már nem változott, fordulatokban gazdag, izgalmas összecsapáson végül 4–4-es döntetlen született. A Békéscsaba maradt a 14. pozícióban, míg a Debrecen továbbra is a második helyen áll.

MESTERMÉRLEG

Preisinger Sándor: Az első félidőben nem voltunk kellően agresszívak, de a szünetben változtattunk. Más felállásban jöttünk ki, ez jobban működött és a gólok is megérkeztek. Kicsit hiányérzetem van, mert a negyedik gólnál jóideje feküdt a földön a játékosunk, ott korrektebb lett volna, ha kirúgják a labdát, de sajnos nem így történt. Egy nagyszerű csapattal játszottunk, nem véletlen, hogy ennyi korábbi válogatott játékos van a soraikban. Ezen a meccsen felnőttük a Debrecen szintjére.

Toldi Gábor: Az első félidőben és a második elején is az történt, amit terveztünk. De újra előjött, ami már többször ebben a szezonban: a Lokinak saját maga a nagy ellenfele, hiszen könnyed gólokat kaptunk, rendkívül nagy hibákat követtünk el. Vérszemet kapott a Békéscsaba és futnunk kell az eredmény után. A realitás az, hogy kihoztunk belőle egy 4-4-es döntetlent. Közönségszórakoztató mérkőzés volt, bár számunkra nem volt az. Amíg ilyen elemi hibákat követünk el, addig bizony nem érdemlünk győzelmet.