Nem bírt az emberelőnyben játszó Békéscsaba a Honvéddal

2024. október 27. 17:26 | Hidvégi Dávid

Hazai pályán a 15. helyen álló Budapest Honvéd ellen folytatta szereplését a 14. Békéscsaba 1912 Előre a labdarúgó NB II-ben vasárnap. A találkozó második félidejét emberelőnyben játszotta végig Csató Sándor csapata, de elmaradt a mindent eldöntő találat.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAPEST HONVÉD 1–1 (1–1)
Békéscsaba, 1460 néző. Vezette: Sipos Tamás (Horváth Zoltán, Szalai Dániel)
BÉKÉSCSABA: Uram – Fazekas L., Albert, Csató M. (Szabó B., a szünetben) – Gyenti (Maronyai, 87.), Hodonicki, Pintér N. (Sármány, 65.), Hursán, Mikló – Czékus (Vólent, 87.), Szatmári I. (Zádori, 74.). Vezetőedző: Csató Sándor.
BP. HONVÉD FC: Tujvel – Pauljevics, Kulbacsuk, Szabó T. – Benczenleitner, Csilus, Kesztyűs B. (Sigér Á., 67.), Hangya, – Lőrinczy (Pekár, 44.) – Medgyes (Ihrig-Farkas, 83.), Simon B. (Keresztes, 67.).  Vezetőedző: Laczkó Zsolt.
Gólszerző: Pintér N. (25.), ill. Simon B. (10.).
Kiállítva: Kulbecsuk (40.).

Története során először csapott össze egymással a másodosztályban a Békéscsaba 1912 Előre és a Budapest Honvéd FC. A kispestiek tíz forduló teljesítése után 2 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség és 7 bajnoki pont birtokában a kiesést jelentő 15. helyen álltak, míg az Előre 2 győzelmet, 3 döntetlent, 5 vereséget, valamint 9 pontot gyűjtve a 14. pozíciót birtokolta. Mindkét klub számára szinte létfontosságú volt a mérkőzés eredménye, mert amennyiben a Békéscsaba nyer, elléphetett volna a kiesést jelentő helyezésektől, míg a Honvéd győzelme esetén helyet cserélhetett volna a lila-fehérekkel.

A mérkőzés első helyzetét a fehér mezes Budapest Honvéd alakította ki a 4. percben, amikor Simon Benedek kisodródott helyzetben a kapufát találta el. A 10. percben a vendégek megszerezték a vezetést egy csabai védelmi hibát kihasználva, amikor Benczenleitner Barna passza után közelről Simon volt eredményes. A 16. percben ismét Simon próbálkozott a tizenhatoson belülről, de a középre tartó lövést Uram János fogta. A 26. percben a Békéscsaba egyenlített, amikor Albert István előreívelt labdájába Kesztyűs Barna ért bele rosszul, így az Pintér Norbert elé került, aki átemelte a labdát a kimozduló vendég kapus felett. A 31. percben Benczenleitner 18 méteres lövése a kapufán csattant. A 35. percben Szatmári István szabadrúgása után Fazekas Lóránt közelről a kapufát találta el. A 40. percben egy békéscsabai előreívelést követően Czékus Ádámot Viacheslav Kulbachuk rántotta le utolsó emberként, amiért a játékvezető kiállította.

Nem sikerült kihasználni az emberelőnyt

A második félidőt a Békéscsaba kezdte aktívabban, az 51. percben Szatmári távoli lövését Tomas Tujvel hárította. Az emberhátrány ellenére a Honvédnak is akadtak helyzetei: a 63. percben Medgyes Zoltán lövését Uram lábbal védte. A 89. percben Szabó Bálint oldalszabadrúgása után Maronyay Zalán fejjel a kapufát találta el. A lilák hiába játszottak emberelőnyben, nem tudtak fordítani, így a találkozó 1-1-gyel ért véget. A Békéscsaba 10 ponttal maradt a tabella 14. pozíciójában, míg a Honvéd továbbra is a 15. A Békéscsaba november 3-án, vasárnap a listavezető Kisvárda otthonába látogat.

Mestermérleg

Laczkó Zsolt: – Jól kezdtük a mérkőzést, megvoltak a helyzeteink. Agresszívek tudtunk lenni az ellenfél térfelén, sok labdát szereztünk, amiből megvoltak a helyzeteink. 1-0 után el kellett volna döntenünk a mérkőzést, ez nem sikerült. Jelen pillanatban még nem vagyunk olyan állapotban, hogy ezekből a fordulópontokból mi jöjjünk jól ki és utána egyéni hibáink vannak, amelyeket nagyon gyorsan ki kell, hogy javítsunk és emberhátrányba kerültünk. Onnantól kezdve a csapatnak nagyon nehéz volt, a védekezésre koncentráltunk. Amikor nem tudsz nyerni, a legfontosabb, hogy ne kapj ki.

Csató Sándor: – Az ellenfél alig-alig engedett kibontakozni az első pár percben, amikor gólt is kaptunk egy védelmi hibából. Azt gondolom 20 perc után magunkra találtunk, voltak ígéretes dolgaink, egyenlítettünk, volt a kiállítás. A kiállítás abból lett, amit a héten gyakoroltunk. A második félidőben a széleket akartuk megjátszani, minél több beadással, a végén már becseréltünk olyan fejelő embereket, akikben van gól, de nagyon kevés értékelhető beadás volt, szinte minden laposan jött be. Nyerni akartunk, de nem sikerült.