Nyolcadik győzelmével továbbra is éllovas az Előre II.

18:40 | Bimbó Lajos

A Vármegyei I.-es labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a Dévaványa SE együttesét látta vendégül október 12-én. A lila-fehér csapat nyolcadik győzelmét aratva erősítette meg első helyét a tabellán.

Békéscsaba 1912 Előre II.–Dévaványa SE 5-2 (2-1)

Békéscsaba 1912 Előre II.: Csonka Dávid, Komáromi Csongor, Csák Albert, Rostás Szilárd, Pusztai Olivér, Dávid Kende, Mágocsi Bence, Babinyecz Balázs, Zádori Krisztián, Borbély Zsombor. Tóth Bence (Lászik Milán). Csere: Bacsa Krisztián, Ílyés Brúnó, Marik Soma. Vezetőedző: Jakab Péter.

Dévaványa SE: Dobozi Béla, Végh Tamás, Szántó Bence, Papp Krisztián, Katona István (Papp Dávid), Kéki Csaba, Szabó Erik, Papp Zsolt, Szalai Balázs (Nyíri János), Marton Lajos, Papp Viktor. Csere: Elek Balázs, Csordás Ferenc. Edző: Bereczki Árpád.

Mindkét együttes gőzelemmel a tarsolyában érkezett a találkozóra. A hazai gárda Szarvasról hozta el a győzelemért járó pontokat, a dévaványai egyesület pedig a Jaminát zárta sikerrel. A békéscsabai keret a mezőny éllovasaként várhatta jó erőkből álló ellenfelét.

A találkozó vendég góllal kezdődött, amikor Kéki Csaba már az ötödik percben megszerezte a vezetést csapatának. A hazai gárda perceken belül válaszolni tudott, az első csapatból visszajátszó Zádori Krisztián a 9. minutumban egyenlítette ki az állást. A 24. percben a békéscsabai csapat Zádori Krisztián második góljával meg is fordította derbit, így egygólos lila-fehér előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után a fiatal Dávid Kende percei érkeztek, a korosztályos játékos az 50. percben meglőtte csapata harmadik találatát, majd a vendégcsapat szépítése után ismét kétgólos előnybe lőtte a hazai együttest (4-2). A 89. minutumban esett a találkozó utolsó gólja, amikor Zádori Krisztián szerezte meg harmadik találatát (5-2).

Jakab Péter együttese alaposan megdolgoztatta a vendégek védelmét, a mérkőzésen nagyjából húsz kapura lövési kísérlete indult el a dévaványai kapura.

– Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, bár az is igaz, hogy kicsit megnehezítettük magunknak a találkozót az elején a gyorsan bekapott gól, majd az egy percen belüli szépítés miatt! Ha a helyzeteket nézzük, bőven bennünk maradt még 4-5 gól is. Nem éreztem veszélyben a győzelmünket, végig úgy gondoltam, hogy meg fogjuk nyerni a találkozót – értékelt Jakab Péter.

A Békéscsaba 1912 Előre II. csapata nyolc győzelemmel és egy vereséggel áll a tabella első helyén. A lila-fehér együttes a következő fordulóban a P3-Békési FC otthonában lép pályára.