Magabiztos sikerrel menetel az akadémista játékosokat is foglalkoztató Előre II.

06:28 | Bimbó Lajos

A Békés Vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre II. csapata a P3-Békés FC együttesének otthonában lépett pályára. Az éllovas gárda magabiztos teljesítménnyel gyűjtötte be kilencedik győzelmét.

P3-Békési FC–Békéscsaba 1912 Előre II. 1–4 (0–2)

P3-Békési FC: Takács Máté, Rigler Attila (Római Jenő), Medve Ádám (Kis János), Tóth Norbert, Székely László, Körömi Zoltán, Kovács István (Nagy Jenő), Szabó Dávid, Laukó Viktor (Csaplár Bence), Balázs Attila, Urbán Ákos. Csere: Ollé Péter, Nagy Szebasztián, Donokos Zalán. Vezetőedző: Szarvas András.

Békéscsaba 1912 Előre II.: Tóth Patrik, Borbély Zsombor, Csák Albert, Pelles Patrik, Mágocsi Bence, Marik Soma, Pusztai András (Ilyés Brúnó), Babinyecz Balázs (Pusztai Olivér), Zádori Krisztián, Kővári Róbert (Tóth Bence), Viczián Ádám (Rostás Szilárd). Csere: Csonka Dávid. Vezetőedző: Jakab Péter.

A Jakab Péter vezette lila-fehér gárda nyolc győzelemmel a háta mögött érkezett Békésre, ahol a mezőny alsó harmadában álló riválisával nézett szembe. A vendég együttes egy újabb győzelemmel tovább erősíthette volna vezető pozícióját, míg riválisa távolabb léphetett volna a kieső zónától.

A békéscsabai alakulat azonnal magához ragadta a kezdeményezést. A korosztályos együttes tagjai mellett az NB II-es keretből visszajátszó labdarúgók is lendületet adtak a vendégcsapatnak, amely futószalagon szállította a helyzeteket.

A lehetőségek sora a 17. percben érett góllá, amikor Zádori Krisztián talált a békési kapuba (0–1). Kilenc perccel később ismét Zádori juttatta a labdát a halóba, így kétgólos békéscsabai előnnyel mehettek pihenőre a felek (0–2).

A fordulás után sem változott túlságosan a játék képe, a vendég gárda támadott, a békési fél pedig szervezetten védekezett. A 70. minutumban felgyorsultak az események, amikor Balázs Attila bevette a lila-fehér együttes kapuját (1–2). A folytatásban a csabaiak mindent megtettek az előny növeléséért, sorra alakították ki lehetőségeiket. A 80. percben a kiváló teljesítményt bemutató hazai védelem nem tudta tovább tartani ellenfelét, Mágocsi Bence pedig ismét kettőre növelte csapata előnyét (1–3). A hajrában végleg lezárta a mérkőzést az akadémista fiatalokkal is operáló lila-fehér együttes, amikor Tóth Bence értékesítette helyzetét (1–4).

A Békéscsaba 1912 Előre II. csapata továbbra is a megyei tabella élén áll, a következő fordulóban pedig városi derbire várja jaminai ellenfelét.