A nyitásig sok a teendő. A két hónapos leállás után szükség van a medence alapos fertőtlenítésére és újra kell tölteni vízzel. Ilyen hatalmas méretnél több, mint egy napig tart a számítógépes rendszerrel ellenőrzött medence feltöltése.
– Ha teli lesz az úszómedence vízzel, akkor intenzív klórozás, fertőtlenítés kezdődik, ami három napot vesz igénybe, többek közt beállítjuk az üzemi klór- és vegyszerszinteket. Ez nagyon fontos, főleg a hosszú leállás után, hiszen a vezetékekben pangott a víz. Ezt a munkálatot feltétlenül el kell végeznünk, hogy tökéletes vízminőséget érjünk el – hangsúlyozta az Árpád Gyógy- és Strandfürdő vezetője, Zsadon Endre.
Mielőtt bárki csobbanhatna a medence vizében, a szakemberek egy laboratóriumi vizsgálattal is ellenőrzik a vízminőséget, ez újabb három napot vesz igénybe. Ha ez az eredmény is megfelelő, akkor a sportolók, például az úszók ismét birtokba vehetik a létesítményt. A Békéscsabai Előre Úszóklub vezetőedzője elmondta, hogy az úszók számára a szárazföldi edzések – bár jót tesznek a kondíciónak – nem egyenértékűek a vízben végzett munkával.
– Óriási az örömünk, hisz nagyon hosszú hetek és hónapok után ugrunk újra vízbe. Nagyon sok versenyzőnk és edzőnk várta, hogy végre ismét itt lehessünk az uszoda partján. 30 éve itt dolgozom, tehát mindenféleképpen nagy örömmel tölt el, hogy túl vagyunk ezen az időszakon – mondta mosolyogva Szarvas János vezetőedző.
Az úszók mellett a vízilabdázók is vízbe szállhatnak június negyedikén. A nagyközönség a tervek szerint egy héttel később élvezheti a vizes örömek. A termál medencéken és a szaunákon kívül minden használható lesz majd, viszont a hátsó medencék élményelemei közül néhányra még várni kell az érvényben lévő korlátozások miatt.