Nyerhető meccset bukott el a Békéscsaba a Mosonmagyaróvár ellen

20:59 | Hidvégi Dávid

A mérkőzés előtt 9. helyen álló TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE a meglepetésre csupán 13. Mosonmagyaróvárt fogadta szombat este a városi sportcsarnokban. A szoros első félidőt követően 11–11 volt az állás, majd a szünetet követően folyamatosan a vendégek vezettek, a lilák pedig hiába küzdöttek az utolsó percekig, a pontszerzés nem sikerült.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE–Motherson Mosonmagyaróvári KC 25–29 (11–11)
NB I.-es női mérkőzés. Békéscsaba, 1000 néző. V.: Paska, Vastag.
Békéscsaba: J. Ferreira – Horváth G. 2, Schlegel 2, Román, Bencsik-Giricz, Lopes 9 (5), Szondi 5. Csere: Borbély 1, Sablic, Bencsik B. 1, Lanistanin 2, Aranyi, Kukely K. 2. Vezetőedző: Rác Sándor.
Mosonmagyaróvár: C. Martins – Falusi-Udvardi 5, Faragó Luca 2, ALBEK 1, Ivancok-Soltic 2, Tóth Eszter 8 (2), Stranigg 2. Csere: Halter (kapus), Lancz 4, Wolfs, Tóth G. 4, Varga Emília 1 (1), Kukely A. Vezetőedző: Gyurka János.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3.

A mérkőzés elejét a gólcsend jellemezte, hiszen csupán a 7. percben esett az első találat, amikor Klara Schlegel volt eredményes. A 9. percben már a Mosonmagyaróvár vezetett, amikor Tóth Eszter talált be (1–2). A hazaiak ezt követően átvették a mérkőzés irányítását, fordítottak és a 14. percben már két góllal jártak előrébb (6–4). A 15. percben meglett a három gólos csabai előny is, amikor Szondi Zsófia szerzett gólt, majd 7–5-ös állásnál Gyurka János időt kért, amelyet követően az Óvár felülkerekedett a megtorpant Békéscsabán. A 21. percben Varga Emília büntetőből egyenlített (7–7). A 22. percben Falusi-Udvardi Laura szerezte meg a vezetést a vendégek számára. A vendégek nem tudták két gólra növelni az előnyüket, amit a Békéscsaba kihasznált és az első félidő utolsó percében egyenlített. A csapatok 11–11-es állással mentek szünetre.

Fokozatot kapcsolt a Mosonmagyaróvár

A második félidő elején a Mosonmagyaróvár megrohamozta a Csabát , hiszen fél perc alatt kétgólos előnyre tett szert Ines Ivancok-Soltic és Tóth Gabriella révén (11–13). A 37. percben már három góllal vezetett a Mosonmagyaróvár (14–17). Ez a különbség kezdett állandósulni a két csapat között, de a játékrész közepén felcsillant a békéscsabaiak előtt az egyenlítés lehetősége, amikor Mariana Lopes Ferreira talált be büntetőből. A vendég csapat nem hagyta magáhöz közel kerülni a Békéscsabát. A hazai csapat az utolsó percekben kétgólos hátrányban nyitott védekezéssel próbálkozott, de Rácz Sándor taktikai húzása nem vált be. A vendégek ezt kihasználva négy gólra növelték az előnyüket és 29–25-re megnyerték a találkozót.

MESTERMÉRLEG

Gyurka János: Az előző mérkőzéseinkhez képest voltak vezéreink, olyan játékosaink, akik mind védekezésben, mind támadásban biztos pontot mutattak, akikhez fel tudtak zárkózni a többiek. A Békéscsaba itthon rendkívül jól játszik, nagyon oda kell figyelni rá, mert jó szektorokat támad, az egy az egyből építkező játéka megfelelő. Ezt a végén meg tudtuk bontani, főleg Tóth Eszter góljainak köszönhetően.

Rácz Sándor: 11-11 volt az első félidőben, a második félidőben kaptunk két gyors gólt. Az 55. percig tartottuk az eredményt, akkor váltottam a rizikósabb zónavédekezésre, hogy visszajöjjünk a meccsbe, emiatt kaptunk négy gólt. Két-három gól volt a csapatok közötti különbség, négy azért lett, mert megpróbáltunk visszajönni a mérkőzésbe. Ennek ellenére meg vagyok elégedve a csapattal, mert ma küzdöttünk és egy olyan Mosonmagyaróvárral játszottunk, amely az eredményei ellenére a harmadik legerősebb csapat a bajnokságban.