Népszerűek az MCC tehetséggondozó programjai Békéscsabán

2025. június 14. 06:34 | behir.hu

Minden eddiginél nagyobb érdeklődéssel zárult a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Középiskolás Programjának idei jelentkezési időszaka Békésben. A diákok száma országosan több száz fővel emelkedett tavalyhoz képest, így idén mintegy kétezer hallgató adta be jelentkezését a programra a Kárpát-medence különböző helyszíneiről. Békéscsabára közel negyven fiatal adta be jelentkezését.

A Középiskolás Programban jelenleg már több mint 4000 diák vesz részt – írja szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében az MCC. A képzés célja, hogy a középiskolás fiatalok számára olyan ingyenes, kiegészítő oktatást nyújtson, amely fejleszti kritikai gondolkodásukat, kommunikációs készségeiket, valamint betekintést ad különféle tudományterületekbe. A rugalmas, online és személyes alkalmakból álló program lehetőséget teremt arra is, hogy a diákok közösséget építsenek, és inspiráló környezetben fejlődjenek. Békéscsabára nemcsak a városból, hanem az egész vármegyéből jelentkeztek.

Bár a Középiskolás Programba a felévteli időszak zárul, a tehetséges fiatalok számára azonban továbbra is nyitva áll a lehetőség, hogy csatlakozzanak az MCC más képzési programjaihoz. A most érettségiző diákok, azok, akik jövőre nappali tagozatos felsőoktatási tanulmányaikat kezdik, 2025. június 30-ig jelentkezhetnek az MCC Egyetemi Programjába. Emellett a most negyedikes és szeptembertől ötödik osztályba lépő tanulók számára is elérhető a Fiatal Tehetség Program (FIT), amely az általános iskolás korosztály számára biztosít tehetséggondozó képzést.

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) a Kárpát-medence legjelentősebb tehetséggondozó intézménye, amely komplex képzési rendszert működtet az általános iskolától az egyetem végéig. Célja, hogy olyan elkötelezett, tudásra nyitott fiatalokat neveljen, akik a jövő vezetőiként képesek felelősen gondolkodni Magyarország és a nemzet sorsa iránt.

Az MCC jelenleg már 31 képzési központban van jelen a Kárpát-medencében, és összesen 7800 diák oktatását, nevelését látja el.

További programok »

Friss hírek

Lecsapott a vihar a vármegyére – összefogással dolgoznak a károk javításán

Az ország egész területén komoly károkat okozott a tegnap esti vihar. A természeti erők Békés vármegyét sem kímélték, több településen is fákat döntött ki, vezetékeket szakított le és házakat, épületeket rongált meg. A viharkárokat minél előbb enyhíteni kellett az érintett településeken, hiszen már érkezik az újabb vihar a térség felé. Kondoroson összefogással próbáltak úrrá lenni a problémán, a településen a lakosság az önkormányzathoz fordulhat segítségért.
13:59
FEL