Nem volt esély a pontszerzésre – simán kikapott a Csaba Szegeden

19:04 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 2–0-s vereséget szenvedett a dél-alföldi rangadón a Szeged-Csanád Grosics Akadémia otthonában a labdarúgó NB II 10. fordulójában.

SZEGED-CSANÁD GA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 2–0 (1–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 2067 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Dobos Dávid)
SZEGED: Takács J. – Szilágyi, Pejovics, Horváth M. – Palincsár (Könczey, 72.), Márkvárt, Haris (Biben, 80.), Mohos (Pruska, 80.), Tóth B. – Novák Cs., Borvető (Lacza, 90+1.). Vezetőedző: Michael Boris
BÉKÉSCSABA: Uram – Fazekas, Kovács G., Csató M. – Gyenti (Maronyay, 57.), Hodonicki (Szabó B., 76.), Hursán, Pintér N. (Sármány, 76.), Mikló – Vólent (Szatmári I., 67.), Kóródi (Czékus, 57.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerzők: Borvető (29.), Novák (65.)

Az első lehetőség a szegediek előtt adódott a 7. percben: Mohos szabadrúgása után Borvető csúsztatta kapura a labdát, Uram gond nélkül fogta a labdát. A 26. percben Novák készítette le a labdát Palincsárnak, aki 18 méterről laposan lőtt, de a kaput nem találta el. Három perccel később Novák tört be a 16-oson belülre, lövését még Uram nagy bravúrral oldalra tolta, de érkezett Borvető Áron, aki az ötösről a kapuba lőtt (1–0). A félidő folytatásában igazi helyzet már nem adódott, így hazai vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

A térfélcsere után ismét Novák volt aktív, a 49. percben eleresztett lapos lövése azonban elkerülte a bal alsó sarkot. Pár perccel később kettős cserét hajtott végre Csató Sándor, Czékus és Maronyay érkezett, eközben forrósodott a hangulat a csabai tizenhatoson belül, miután Uramot támadták az ötösön belül egy beívelésnél, a védők pedig rögtön a kapus védelmére siettek. Egy óra elteltével életjelet adott magáról a Csaba: Pintér közel 30 méteres szabadrúgása után súrolta a labda a felsőlécet. Mielőtt a lilák elhihették volna, hogy egyenlíthetnek, jött a második szegedi gól: a 65. percben Márkvárt jobb oldali szabadrúgása után Novák Csanád robbant be jól és közelről talált a kapuba (2–0). A csabaiak egy pontrúgás után szépíthettek volna, Kovács azonban a kapu fölé fejelt az ötösről. A 78. percben közel volt a harmadik hazai találat: Novák előbb fejjel próbálkozott, Uram védett, a kipattanóra is a támadó csapott le, mintegy 10 méterről azonban mellé lőtt. A 90. percben dolgozta ki a legnagyobb helyzetét a Csaba: Szatmári bal alsó sarok felé tartó lövését Takács ütötte oldalra.

A Szeged 2–0-s sikerével fellépett a 7. helyre, míg a Békéscsaba maradt a 14. helyen. A lilák egy hét múlva a sereghajtó Budapest Honvédot fogadják hazai pályán.