Nem tesz jót a gyereknek, ha alvás helyett tévézik vagy mobilozik

2018. október 4. 11:45 | behir.hu

Azt akarjuk, hogy értelmesebb legyen a gyerek? Sportból naponta egy, alvásból 9 -11 óra – és legfeljebb 2 óra a képernyő előtt.

Amerikai és kanadai kutatók tíz éves programban vizsgáltak mintegy 4.500, 8-11 éves korú amerikai gyereket, húsz iskolában arról, hogyan hat ki azok életmódja szellemi fejlődésükre. A tesztekkel nyelvi kifejezési készségüket, emlékezőtehetségüket, tervezési adottságaikat vizsgálták, valamint azt, milyen gyorsan tudnak elvégezni szellemi feladatokat.

A tapasztalatok azt mutatták, hogy a gyerekek, akik megfeleltek mindhárom, a helyes életmódra vonatkozó feltételnek, mintegy 4 százalékkal jobb eredményeket értek el a teszteken, mint azok, akiknek életmódja nem az ajánlott volt.

Különösen jól szerepeltek azok, akik kevesebb időt töltöttek képernyő előtt és sokat aludtak. A vizsgálat egyik orvos-szakértője szerint az alvás mennyisége és minősége meghatározó a kicsik szellemi fejlődésében. A sok tévézés, mobilozás után rosszul alszanak, holott ebben a korban napi 9-11 óra nyugodt alvásra van szükségük értelmi képességeik megfelelő kibontakozásához.

 

Forrás: Piac&Profit/Lancet

További programok »

Világ

Heti 2500-nál több kibertámadás: az oktatás a második leginkább támadott szektor

A kiberbűnöző ott támad, ahol a leggyengébb a védelem, ugyanakkor értékes adatokat lehet megszerezni – ezért került legújabban az oktatás a támadások célkeresztjébe. A Microsoft legfrissebb Cyber Signals jelentése szerint világszerte átlagosan, hetente több mint 2500 alkalommal kísérlik meg csalók feltörni az egyetemek védelmi rendszereit, vírusokkal, adathalász támadásokkal, illetve a hálózatokhoz kapcsolódó mobil eszközök sérülékenységeit kihasználva.
2024. november 12. 18:28
FEL