A vasárnapi esemény egyik fő célja is az érzékenyítés volt, amit a felvilágosítás mellett elhivatottan, a mindennapokban is végez a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány. Dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed, az alapítvány kuratóriumi elnöke kiemelte, hogy egész héten a koraszülöttséghez köthető programok zajlottak a gyulai óvodákban.
– A koraszülöttek hősök, nem szégyen koraszülöttnek lenni! Ők ugyanolyanok, mint minden más gyermek. Fontos, hogy befogadják és szeressék őket társaik – fogalmazott az elnök, majd hozzátette, hogy a nap folyamán fogadták a volt koraszülötteket és családjukat a koraszülött intenzív osztályon, ahol az ott dolgozókkal, nővérekkel, orvosokkal találkoztak.
Az eseményre a város óvodásai lila tenyérnyommal díszített szíveket készítettek, emellett koncert, kézműveskedés, adományátadás, tea és természetesen a koraszülöttmentő-autó is ott volt az eseményen.
– A koraszülöttellátás egy komplex folyamat, kifejezetten sokrétű szakmai segítségre van szüksége azoknak a családoknak, ahol koraszülött baba jön világra. Egyre több a koraszülött gyermek, éppen ezért egyre jelentősebb ez a társadalmi ügy, ezért is büszke vagyok azokra a gyulai polgárokra, akik elkötelezetten és állhatatosan évről évre megszervezik a koraszülött ellátást támogató programokat – fejtette ki háláját Görgényi Ernő, Gyula polgármestere.
Az esti program a kicsik és szüleik számára egy találkozási pont is volt: sokak életét mentette meg, vagy éppen rengeteget segített azon a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány munkássága. Az egyik résztvevő pár kislánya huszonnyolc hét és négy napra született, 980 grammos súllyal jött világra. Az édesanya elmondta, hogy nagyon sokat köszönhetnek az alapítványnak, a két hónapnyi kórházi ellátásuk alatt és után is. Szerencsére már túl vannak a nehézségeken, és gyermekük hosszútávú problémák nélkül, egészségesen él.