A új jogszabályok előírásai miatt az Árpád Gyógy- és Strandfürdő gyógyvizes medencéjében nem üzemelhetnek az úgynevezett dögönyöző elemek.
Hankó Éva már több évtizede jár a békéscsabai fürdőbe, évek óta tb-támogatással is igénybe veszi a létesítmény szolgáltatásait.
– Nagyon hiányolom ezt a lehetőséget, mert nagyon jól esett, hogy megmasszírozta a vállam, hátam és a derekamat is, főleg miután az ember úszott néhány métert az uszodában. A másik medencében ugyan van egy ilyen elem, de az csak a derekunkra jó. Remélem, vissza tudják majd kapcsolni – fogalmazott.
Az új szabályozás előírja többek között azt is, hogy még hűtés céljából sem keverhetik a gyógyvizet egyéb forrásból származó vízzel, mert abban az esetben már csak gyógyhatású víznek minősül. Hazánkban a legtöbb létesítményben a gyógyvizes medencék, úgynevezett töltő-ürítő medencék, amelyekre további szigorítások vonatkoznak.
– A töltő-ürítő medencéket este leengedjük, kitakarítjuk, majd újra feltöltjük, hogy reggel tisztán tudják újra használni a vendégek. A békéscsabai fürdőben ilyenek a termálvizes medencék. Ezek esetében a jogszabályok egyre szigorodnak. Öt éven belül ezeket a medencéket vízforgatóval kell ellátnunk. Illetve ezekben a medencékben felszíni élményelem nem működhet, ezeket mi sem működtetjük – tájékoztatott Zsadon Endre, az Árpád Gyógy- és Strandfürdő vezetője.
A Magyar Fürdőszövetség elnökségi tagjakén a fürdőigazgató hozzátette: a hazai fürdők érdekében fogalmaztak meg pontokat, amelyekkel egy-egy esetben enyhítéseket szeretnének elérni a szabályozás tekintetében, véleményü szerint ugyanis nem minden szigorítás szolgálja a fürdőzők érdekeit.