Nem ment messzire, a szomszédból lopta a gázolajat egy medgyesbodzási férfi

2024. január 12. 12:13 | behir.hu

Több száz liter gázolajat csapoltak le egy mezőgazdasági gépből Medgyesbodzáson. A nyomozók kiderítették, hogy az egyik szomszéd járt át lopni, az üzemanyag mellett kisgépeket is vitt el.

A police.hu azt írja: Medgyesegyházán, a rendőrőrsön január 11-én délután jelentette be egy férfi, hogy a lakatlan, de körbekerített medgyesbodzási telephelyén álló mezőgazdasági vontatójának a gázolajtartályát az elmúlt hetekben megfúrták, és a tankból 350 liter üzemanyagot csapoltak le. Emellett a műhelyből is hiányzik több kisgép. A nyomozók nem sokkal később előállították a kertlábszomszédban lakó 23 éves fiatalembert, mert azt gyanították, hogy ő károsíthatta meg a gazdálkodót.

Nem csalt a megérzésük, a férfi beismerő vallomást tett. Azt állította, hogy január első napjaiban az egyik ismerőse látogatta meg és megkérdezte tőle, nem tud-e gázolajat szerezni. Ezután ment át a szomszédba és kannákkal hordta át az üzemanyagot. Többször is fordult, így tankolták fel az ismerős autóját. Végül a műhelybe ment be, hegesztőt, fúrót, sarokcsiszolót és akkumulátor töltőt vitt át magához, mindent az ágyneműtartóba tett, majd másnap túladott a dolgokon.

A Mezőkovácsházi Rendőrkapitányság a 23 éves férfi ellen lopás vétség miatt indított büntetőeljárást.

További programok »

Kék hírek

Reggeli járőrszolgálat Békéscsabán – fontos figyelmeztetés a jeges csatornákhoz

Békéscsabán a reggeli járőrszolgálat tapasztalatai szerint az Élővíz-csatorna helyenként jeges, azonban a jégréteg sehol sem elég vastag és nem egybefüggő, ezért senki ne próbáljon meg rámenni. A legtöbb helyen szemmel is látható, hogy a jeges részeken vízfoltok is vannak, így a jégen tartózkodás szabálytalan és veszélyes – közölte közösségi oldalán a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
2026. január 11. 16:23
FEL