Nem ismerte el bűnösségét a békéscsabai hotelben késelő, halált okozó férfi

2024. október 29. 16:15 | behir.hu

Nem ismerte el bűnösségét a Gyulai Törvényszéken tartott keddi előkészítő ülésen az a férfi, aki egy békéscsabai szállodában tavaly augusztusban ittasan halálra késelte a biztonsági alkalmazottat, az ismert küzdősportedző Szabó Sándort. Az ügyben a tárgyalást január végére tűzték ki.

Sem a 28 éves, érdi elsőrendű vádlott; sem a bűnpártolásért vád alá helyezett, 46 éves, büntetett előéletű, többszörösen visszaeső budapesti férfi nem kívánt vallomást tenni és a bűnösségüket sem ismerték be kedden.

Az elsőrendű vádlott ügyvédje kérvényezte a zárt tárgyalás elrendelését, valamint kifogásolta, hogy Borombós Anita bíró a tárgyalás megkezdése előtt beengedte az ülésterembe a sajtó képviselőit, emiatt elfogultsággal vádolta meg őt, amit a bíró visszautasított, és elutasította az indítványt is.

Az eset tavaly augusztus 15-én, a késő esti órákban történt Békéscsabán; az egyik hotel szállóvendégeként a két férfi másokkal együtt vacsorázott, italozott.

Az érdi férfi egy idő után hangoskodni kezdett, agresszívan lépett fel a felszolgálókkal szemben és szidalmazni kezdte az egyik pincérnőt, amikor nem akarta kiszolgálni. A pincérnő ezért megkérte a szálloda recepciósát, hogy hívja oda a hotel biztonsági feladatait is ellátó alkalmazottját.

Eközben az elsőrendű vádlott és párja veszekedni kezdtek, mivel a nő próbálta megakadályozni, hogy a férfi elvegye tőle a zsebe szélére rögzített, 7 centiméter pengehosszúságú bicskát, amelyet dulakodás során mégis sikerült megszereznie.

Közben megérkezett a Békésen küzdősportedzőként is dolgozó, biztonsági feladatokat ellátó férfi, megkérdezte, hogy miért kell itt balhézni, majd kétszer kézfejével fejen ütötte a hangoskodót, aki az ütések hatására a földre esett. Ekkor a sértett felhagyott a bántalmazásával.

Ezt követően a vendég elővette a bicskát és több alkalommal megszúrta a sértett lábát, továbbá mellkason és arcon szúrta a sértettet.

A verekedésnek az elkövető helyszínre érkező testvére és munkatársai vetettek véget. A biztonsági alkalmazottat a mentők kórházba vitték, ahol vérveszteség miatt meghalt.

Az érdi férfi elhagyta a szállodát, 46 éves társával együtt a helyi sportpálya környékén bujkáltak, majd egy - a megelőző eseményeket nem ismerő - munkatársukat kérték meg, hogy vigye őket Monorra, ahol egy külterületi tanyán rejtőztek el. Az elkövető végül másnap reggel feladta magát a Monori Rendőrkapitányságon.

Az elsőrendű vádlott ügyvédje többpontos beadványt adott be. Kifogásolta egyebek mellett, hogy Szabó Sándor paprikaspray-vel és késsel felfegyverkezve, küzdőharcos ütőkesztyűt viselve érkezett a helyszínre, és hogy ő kezdte az ütlegelést. Az elhunyt férfi képviseletében eljáró ügyvéd közölte, a kesztyű csak védőkesztyű volt.

A vádlott ügyvédje annak kivizsgálását is szerette volna elérni, hogy miért olyan esetkocsit küldött a mentőszolgálat, amelyben nem volt orvos és vérkészítmény; és annak felsorolását, hogy milyen ellátást nyújtottak a sértettnek. Megjegyezte, a mentő 22 óra 16 perckor érkezett a hoteltől mindössze néhány percre lévő kórházba, ám a sérültet csak 33 perccel később vette át a sürgősségi osztály.

Kérte továbbá az igazságügyi orvosszakértő kizárását, és új szakértői vizsgálat elrendelését, hogy megállapítsák, valóban volt-e a szúrások között olyan, amely a vérvesztéses halált okozta.

A bíró a szakértő kizárását elutasította, de a szakértői vizsgálat kiegészítésének helyt adott. Elfogadta azt a védői álláspontot is, hogy személyesen kell a bíróságon kihallgatni az ellátást nyújtó egészségügyi személyzetet.

Elutasította azonban azt az indítványt, hogy a szállodai videófelvételt jelnyelvi tolmács segítségével elemezzék, ugyanis a védő szerint nem zárható ki, hogy a hotel alkalmazottja még a verekedés kirobbanása előtt megfenyegette a vendéget.

Az elhunyt Szabó Sándor magyar bajnoki ezüstérmet szerzett ökölvívóként, később edzőként dolgozott, szerepet vállalt többi között a felnőtt válogatottnál is; az ökölvívás mellett más küzdősportokban is kiemelkedő sikereket ért el versenyzőivel.

Forrás: MTI

További programok »

Friss hírek

Jónak lenni jó!

Az elmúlt tizenkét évben 360 család kapott segítséget a törökbálinti Tábitha Gyermekhospice Ház különböző szolgáltatásainak köszönhetően, és jelenleg is több mint húsz család vár arra, hogy bekerülhessen az intézménybe - mondta el Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke a Duna televízión zajló egész napos műsorfolyamban vasárnap reggel – írja az MTI.
13:22
FEL