A meghallgatásokra azért került sor, mert az elsőrendű vádlott ügyvédje annak kivizsgálását szerette volna elérni az előkészítő tárgyaláson, hogy miért olyan esetkocsit küldött a mentőszolgálat, amelyben nem volt vérkészítmény; és annak felsorolását, hogy milyen ellátást nyújtottak a sértettnek. Megjegyezte, a mentő 22 óra 16 perckor érkezett a hoteltől mindössze néhány percre lévő kórházba, ám a sérültet csak 33 perccel később vette át a sürgősségi osztály.
A védőügyvéd kérte továbbá az igazságügyi orvosszakértő kizárását, és új szakértői vizsgálat elrendelését, hogy megállapítsák, valóban volt-e a szúrások között olyan, amely a vérvesztéses halált okozta.
A bíró az előkészítő tárgyaláson a szakértő kizárását elutasította, de a szakértői vizsgálat kiegészítésének helyt adott. Elfogadta azt a védői álláspontot is, miszerint személyesen kell a bíróságon kihallgatni az ellátást nyújtó egészségügyi személyzetet. A keddi tárgyaláson a mentőautóban szolgálatot ellátó mentőtiszt mellett az igazságügyi orvosszakértőt és a kórházban dolgozó, az elhunytat ellátó egyik orvost is meghallgatták.
A meghallgatások során kiderült, hogy a mentők a kiérkezéskor a sértettet kivérzett állapotban találták, a körülötte lévő helyszínt hatalmas mennyiségű vér borította. Az elmondások alapján a későbbi áldozat a mentők értesítésétől számítva huszonhárom perc alatt kórházba került, ám az ellátást végző szakember szerint sem a sebek körül, sem azokban nem volt vér, életjelenséget nem tapasztaltak. A szakemberek Szabó Sándort sikertelenül próbálták újraéleszteni.
A mentőtiszt aláhúzta, a riasztás után a legmagasabb szintű kocsi sietett a helyszínre, az ellátás során szakmailag jól jártak el és mindent megtettek, amit lehetett Szabó Sándor életének megmentéséért. Kérdésre elmondta, vérkészítmény kizárólag a mentőhelikopterekben van, az esetkocsikban viszont nincs. Megerősítette, a sérültet a sürgősségi osztály személyzete azonnal ellátta, így a 30 perces várakozási idő hibásan lett feltüntetve a dokumentációban.
A tapasztaltakat megerősítette a békéscsabai sürgősségi osztályon dolgozó orvos is, aki elmondta, a behozott férfi sebeiben nem volt vér, nem volt keringése, kivérzett állapotban került kórházba. A sértettet három orvos is vizsgálta, de már hiába küzdöttek az életéért.
Az igazságügyi orvosszakértő elmondta, a halál oka heveny vérvesztéses sokk, az ellátás helyességét pedig nem volt okuk vizsgálni. Mint mondta, ebben a szituációban a sértett öt szúrt, két metszett sérülést szenvedett el, bizonyosan több érsérülése alakult ki, mindeközben intenzív védekezést fejtett ki, intenzív erőkifejtést végzett, a szívteljesítménye fokozott volt, ez alapján az is elképzelhető, hogy perceken belül bekövetkezhetett Szabó Sándor halála. Hozzátette, egyetért a kórházban dolgozó orvossal abban, hogy a sértett az intézménybe érkezésekor már halott volt. Az, hogy a halálát csak később állapították meg, azért lehetséges, mert még küzdöttek az életéért.
A tárgyalás a vádlottak meghallgatásával folytatódott.