Nem adott elsőbbséget a kerékpárosnak a békési sofőr

2021. április 15. 10:20 | behir.hu

Békés megyében tegnap két személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetről érkezett bejelentés a rendőrségre, mindkét baleset Békéscsabán történt.

A Pataky László utcában 14 óra 15 perc körül egy személygépkocsi vezetője nem adott elsőbbséget egy kerékpárosnak és elütötte őt. A kerékpáros nő könnyű sérülést szenvedett - írja a police.hu.

Az autó vezetője megállt, kiszállt, de nem győződött meg arról, hogy a nő megsérült-e, nem hívott segítséget, hanem visszaült az autóba és elment a helyszínről. A rendőrök azonosították és előállították a békési férfit, aki ellen segítségnyújtás elmulasztása bűncselekmény gyanúja miatt büntetőeljárás indult.

Nem sokkal később, 14 óra 30 perc körül Békéscsaba külterületén, a Doboz felé vezető úton egy személygépkocsi vezetője nem tartott kellő követési távolságot és nekiütközött az előtte haladó, forgalmi ok miatt lassító gépkocsinak.

Az elöl haladó autó utasterében bútorlapokat szállítottak, amelyeket nem rögzítettek megfelelően. Így az ütközéskor a rakomány előrecsúszott és megütötte a jobb első utas fejét. A férfi sérülése nyolc napon belül gyógyuló.

A balesetek körülményeit a Békéscsabai Rendőrkapitányság vizsgálja.

 

 

További programok »

Kék hírek

Börtön várhat az idős szüleit terrorizáló mezőhegyesi férfira

Többek között aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértése és kapcsolati erőszak miatt emelt vádat a Battonyai Járási Ügyészség egy 48 éves, mezőhegyesi férfival szemben. A büntetett előéletű elkövető éveken át terrorizálta idős szüleit, a bántalmazást pedig egy korábbi felfüggesztett börtönbüntetés sem tudta megállítani.
10:19
FEL