A kutya tappancsa nagyon érzékeny testrész, de kifejezetten sérülékennyé válik a nyári forróságban. Néhány perc alatt súlyos égést szenvedhet a kutya a homokban, vagy a betonon. Az alábbi, Facebookon megjelent sorok talán ráébresztenek sokakat, hogy a kutyatartás nyáron is felelősséggel jár.
Sokkal jobban, mint hinnénk! Még amikor megfogjuk se érezni annyira amennyire pár perc alatt képes megsütni is. Vigyetek vizet, maradjatok árnyékban, de legalábbis füvön!
A témával kapcsolatban az alábbi tanácsokkal segít a Kutyabaráthelyek oldal.
A sérült talp tünetei a következők lehetnek: sántikálva jár, folyton nyalja, rágja a lábát, a tappancsok elszíneződnek, a talpon seb van, hólyagok, vagy bőrelváltozások keletkeznek rajta.
Nagyon veszélyes, ha a fürdés után a forró aszfaltra visszük a kutyát. A víz felpuhítja a bőrt, így sokkal sérülékenyebbé teszi a talpakat. Ha bekövetkezett a baj, a lehető leggyorsabban részesítsük elsősegélyben a kutyánk lábát.
- Tartsuk szem előtt a forró felületeket, vagyis bárhova megyünk, mérjük fel, mi égethet. A fém, a homok, a beton, az aszfalt. Ezért például a csónakon, a csatornafedelekre ne hagyjuk lefeküdni a kutyát!
- Ha nincs a közelünkben füves terület, egy hosszabb álldogálás, várakozás esetén, akkor vigyünk magunkkal egy nedves törölközőt, amire ráállhat kedvencünk.
- A sétát a kora reggeli, vagy a késő esti órákra időzítsük.
- Igyekezzünk olyan területet választani a mozgásra, ami füves.
- Amikor hűvösebb van, akkor járdán menjünk kutyánkkal, mert így a bőr vastagabb lesz a tappancsokon. A talp ezáltal kevésbé lesz sérülékeny.
- Használjunk speciális krémet, vagy mancs-vaxot, a bőr rugalmasabb lesz, így nem repedezik, törik be.
- Hordjon cipőt, zoknit, vagy eldobható lábbelit ha nem tudjuk füves helyen sétáltatni az állatot.
- Minden nap ellenőrizzük óvatosan a mancsokat. Ha sérülést látunk, kezeljük a felületet!
Forrás: sokszinuvidek.24.hu