Ne feledje! Most kell kitenni a sárga kukákat Békéscsabán

2024. december 17. 21:16 | behir.hu

Karácsony előtt egy plusz gyűjtési napot iktatott be a TAPPE Békéscsabán.

 A TAPPE Hulladékgazdálkodási, Köztisztasági, Szolgáltató Kft. a IV. negyedévi hulladékszállitási naptárban már jelölte ezt az extra sárga kuka napot, mellyel a megyeszékhely lakosságának kíván segíteni, hogy az ünnepek alatt keletkezett esetleges plusz szelektíven gyűjthető hulladék az üres gyűjtőedényekbe kerülhessen.

Ennek megfelelően a szelektíven gyűjtött hulladék legközelebb december 18-án, szerdán kerül elszállításra, ezért érdemes már kedden este, vagy legkésőbb másnap korán reggel kitenni a sárga kukákat.

További programok »

Itthon

Békésen Békésben – A vármegyei nemzetiségek kiemelkedő tagjait ismerték el

Békés Vármegye Önkormányzata a nemzetiségek napja alkalmából rendezett díszünnepséget december 17-én, Telekgerendáson. A nemzetiségek ünnepén négyen vehették át a grémium kitüntetését. A szlovák nemzetiség kitüntetettje a Telekgerendási Borouka Pávakör lett, a német nemzetiség kitüntetettjeként Schön Andrást szólították színpadra, a román nemzetiség kitüntetett tagjaként Kozma János György vehette át elismerését, a roma nemzetiség kitüntetését pedig Karácson Zoltánnak nyújtották át.
15:13
FEL