Nagyrészt magára költötte a házfelújításra átvett pénzt a békéscsabai férfi

2025. május 21. 10:15 | behir.hu

Nagyobb értékre elkövetett sikkasztás bűntette miatt emelt vádat a Békéscsabai Járási Ügyészség és vádiratában végrehajtandó börtönbüntetés és közügyektől eltiltás mellékbüntetés kiszabására tett indítványt egy 50 éves büntetett előéletű békéscsabai férfival szemben, aki házfelújításra átvett pénzt a ház felújítása helyett magára költötte. A sértett részére okozott kárt is meg kell majd térítenie a járási ügyészség indítványa szerint.

A kőműves munkákkal foglalkozó terhelt 2022 május hónapban, Békéscsabán személyesen megállapodott egy békéscsabai férfival, miszerint felújítja annak Békéscsaba, Báthory utcában található lakóházát. A kivitelezéshez 2022. május 1-je és október 31-e közötti időben a sértett több alkalommal adott át a terheltnek különböző pénzösszegeket előleg és anyagköltség címén, anyagdíjra összesen 1 817 000 Ft-ot, munkadíjra pedig összesen 295 000 Ft-ot. A terhelt ugyan a munkákat megkezdte, de nem végezte el, valamint az átvett pénzekkel sem számolt el a megrendelője felé; a sértettől anyagdíjra átvett összegből 1 312 000 Ft-ot jogtalanul eltulajdonított akként, hogy azt a megélhetésére költötte.

Forrás: Békés Vármegyei Főügyészség

 

További programok »

Itthon

Helytállás a hidegben – teszik a dolgukat a védekezésben részt vevő szervezetek

Az összehangolt, terv- és szakszerű védekezésnek, a védekezésben résztvevő valamennyi hivatásos szerv és civil szervezet áldozatos munkájának, illetve a Békés vármegyei lakosság fegyelmezettségének, egymásra figyelésének köszönhetően eddig eredményesen vettük fel a küzdelmet a téli rendkívüli időjárás kihívásaival szemben – hangzott el a Békés Vármegyei Területi Védelmi Bizottság részleges koordinációs értekezletén, vasárnap.
2026. január 11. 15:17
FEL