Nagy csata volt, de végül a Haladás legyőzte az Előrét

2023. április 26. 20:00 | behir.hu

Szombathelyen, a Haladás otthonában 1:1-es félidő után 2:1-re győztek a hazaiak a Békéscsaba 1912 Előre ellen.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (1–1)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 628 néző. Vezette: Jakab Árpád (Vígh-Tarsonyi Gergő, Mohos Milán)
HALADÁS: Mursits – Nyíri, Csonka B., Devecseri, Bolla G. – Csernik (Tóth M., 69.), Csilus, Rácz B. (Doktorics, 69.), Horváth R. (Mayer G., 79.) – Molnár R. (Katona I., 90.), Borvető (Lencse, 79.). Vezetőedző: Michal Hipp
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G. (Szalai D., 77.), Albert I. (Ilyés T., 90.), Bora, Mikló – Horváth P. (Kóródi, 77.), Zvara (Kitl M., 58.), Futó, Fazekas L. – Czékus, Lukács R. (Hamed, 58.). Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerzők: Horváth R. (25.), Molnár R. (11-esből, 52.) ill. Albert I. (7.)

A Békéscsaba állt bele agresszívabban a meccsbe és egy szöglet után gyorsan meg is szerezte a vezetést (0-1). A folytatásban aztán felvette a tempót a Haladás is, mezőnyfölényt harcolt ki. A nyomás pedig helyzetekben is megmutatkozott – teljesen megérdemelten egyenlített a házigazda (1-1) és az egyenlítő gól után sem vett vissza a tempóból. A Békéscsaba beszorult, majd a félidő hajrájára rendezte sorait, vezetett néhány kontrát. Lüktető, hajtós meccset szakított meg a szünetet jelző sípszó.

Fordulás után nagy lendülettel tért vissza a pályára a Haladás és egy büntetőből szerzett góllal gyorsan meg is fordította az eredményt (2-1). A Békéscsaba igyekezett támadóbb szellemű játékra váltani, felívelt labdákkal, beívelésekkel próbált zavart okozni hazai oldalon és a szombathelyiek mintha visszavettek volna a tempóból. Csapkodóvá vált a játék, sok hibával, kevés helyzettel. A hajrában, az utolsó tíz percben minden mindegy alapon ment előre a Békéscsaba, hiszen a Haladás láthatóan kontrákra rendezkedett be. A hatperces hosszabbításban már nem változott az eredmény, így nagy csatában győzni tudott a házigazda.

Forrás: Békéscsaba 1912 Előre