Csütörtökön délután a Csabagyöngye Kulturális Központban újabb kiállítást nyitottak meg. A Békéscsabai Városfejlesztési Kft. Munkácsy Művészeti Alkotótábort hirdetett, amelyre diákok jelentkezését várták. A Munkácsy Negyed projektjében több intézmény is képviseltette magát, volt aki Dunántúlról érkezett a békési vármegyeszékhelyre.
Vass Csaba, a Békéscsabai Városfejlesztési NKft. ügyvezető helyettese köszöntötte a megjelenteket, és méltatta a kiállított munkákat, majd átadta a szót Novák Attila művésztanárnak.
Novák Attila kiemelte, hogy a tárlaton a plasztikai megközelítés, a térinstalláció, a land art nevezetű művészeti ág – amely a környezettel való gondolkodást adja vissza –, illetve a grafika és a festészet is megjelenik mint technika és stílus.
– Nem profi művészekről van szó, hanem olyan fiatalokról, akik művészeti középiskolákba járnak. Nem kifejezetten csak csabaiak vettek részt ebben a programban, érkeztek pécsi és szegedi középiskolások is. Az alkotók együtt dolgozhattak ezen a projekten. Engem a városfejlesztés arra kért fel, hogy legyek a tábor szakmai vezetője, és két kollégámmal, Pék Zsuzsa grafikus tanárral és Lovas Dávid festőművésszel közösen próbáltuk a gyerekeket segíteni. Azt kértük tőlük, hogy a Munkácsy Negyed látható vagy nem látható művészi tartalmára, vagy a Munkácsy attitűdre koncentráljanak. Így gondolkodva hozzanak létre olyan munkákat, amelyeknél mi is adtunk meg szempontokat. Volt egy kis kötöttség is, amely egy óriási szabadság is egyben. Így születtek meg ezek a kreatív alkotások, amelyek sok műfaji szóródást eredményeztek – fogalmazott Novák Attila.
A szakmai vezető hozzátette, hogy a diákok többsége a Munkácsy táborban találkozott egymással először. Így szeptember végén és október elején egy hétvégén másfél napot dolgozhattak együtt, amelynek a végeredményét egy hónapig láthatják az érdeklődők az intézmény földszintjén.