Fodor Ádám vezetőedző elmondta, a felkészülés július 17-én vette kezdetét a legnagyobb korosztályokkal, egy héttel ezelőtt pedig a legkisebbek is beálltak a sorba.
– Idén nyolc csapattal vágunk neki különböző bajnokságoknak. Ebben benne van a harmadosztályú OB II-es felnőtt csapatunk és a három országos csapatunk, emellett idén három területi csapatunk lesz. Gyerek korosztályban is indítanunk kell egy területi csapatot, mert akkora létszámban vannak a gyerekek, hogy kik most még kevesebb lehetőséget kapnak az országosban, őket is tudjuk pallérozni egy más bajnokságban, illetve a jövő csapatát is ott tudjuk építeni, amely a következő évben megkezdi a magasabb bajnokságot – ismertette Fodor Ádám.

Hozzátette, hogy a békéscsabai vízilabdázók az edzések mellett kupacsatákon edződnek a bajnoki találkozókra, a legnagyobbak már a jövő héten medencébe ugranak, a legkisebbek pedig egy hazai rendezésű minitornán teszik próbára felkészültségüket. Az országos csapatok közül az ifi és gyermek korosztályos együtteseknek most hétvégén Diapolo Kupát tartanak Szentesen, a legkisebbek augusztusban, szeptember elején találkoznak ellenfeleikkel a szentesi Takarék Kupa elnevezésű tornán, a serdülő csapat tagjai pedig egy hazai rendezésű minitornán mutathatják meg magukat.
A vezetőedző kiemelte, leginkább az országos bajnokságokban szereplő együtteseknél vannak igazán komoly elvárások, de cél mindig az utánpótlás megerősítése, a játékosok kinevelése.
– A felnőtt csapatunknál mindig az az elvárás, hogy minél több utánpótlás játékost építsünk be a keretbe, hogy ott tudjanak náluk erősebb játékosok ellen tapasztalatot szerezni. A gyerek, serdülő és ifi országos csapatainknál tavaly egy helyen múlt, hogy az osztályozó legfelső tíz csapatába bekerüljünk. Idén azt a célt tűztük ki, hogy most már benne kell lenni a legfelső csoportban. Ami nehezíti a körülményeket, hogy tavaly tízfős volt és három csapat jutott be keletről és nyugatról is, idén már csak kettő-kettő fog bejutni, a felsőházból pedig négy együttes esik ki. Így alakul ki az a nyolc csapatos kvalifikációs csoport, ahonnan fel lehet jutni az A1-es, legfelső bajnokságba. Ha idén még nem is tudunk feljutni, mindenképpen hasznos tapasztalat ez a gyerekeknek. Másrészt, ha évről-évre be tudunk kerülni ebbe a csoportba, akkor évek alatt el lehet jutni arra a szintre, hogy magabiztosan feljussunk a legfelső ligába – fejtette ki Fodor Ádám.

A vezetőedző aláhúzta: a csapatokon belül mindig van lehetőség feljátszásra. Mint mondta, évről-évre két-három játékos tudja azt a fejlődési ívet bejárni, hogy helyet kapjon az OB II-es csapatban. Mindig nagy fejtörést okoz ez a felnőtt gárda edzőjének, hiszen minden korosztályos játékos nagy fejlődésnek, pozitív előrelépésnek látja, ezért komoly küzdelem folyik ezekért a helyekért. Ezeken a játékosokon a saját bajnokságukban játszva látszik meg, hogy mennyire nagy pluszt ad a felnőtt csapatban való játék.
Fodor Ádám kiemelte, hogy a békéscsabai vízilabdázás a hazai póló erős középmezőnyébe tartozik. Ez pedig igencsak nagy szó, hiszen vidéki csapatként rendszerint nem érkeznek, hanem távoznak meghatározó játékosok, így az egyesület elvándorlás mellett tudja tartani azt a szintet, hogy mindig az élbolyban tudnak szerepelni együttesei.
Ottjátunkkor Ajtai Miklós, a klub 2013/2014-es születésű gyermek 3-as és 4-es együttesének vezetett edzést. A korosztályos csapat tagjainak két hétig labda nélkül kellett teljesíteniük a feladatokat, így most igazi örömvízilabda folyt az Árpád fürdő medencéjében. A fiatal játékosok a vidékbajnokságokban kapnak szerepet, hol még nem az eredményesség, hanem a fejlődés a fontos szempont.
– Az én elvárásom az mindig az, hogy minél többet játszanak, minél jobban megszeressék a vízilabdát. Az eredmény is fontos, de náluk még inkább a fejlődés a cél – emelte ki Ajtai Miklós.

Lipták Levente kapusként szerepel a csapatban, mint mondta a jó játékost az jellemzi, hogy komolyan veszi az edzést.
– Nagyon jók az edzések, szeretek járni. A célom az, hogy ugyanilyen jó legyek, mint eddig – árulta el Lipták Levente.
A békéscsabai vízilabdázók országos csapatai már a hétévégén vízbe szállnak, hogy összemérjék erejüket ellenfeleikkel, az első hazai kupára augusztus végéig, a sportágválasztó családi napjáig kell várni, amikor az egyesület serdülő csapata ugrik majd vízbe.