"A tartalomhoz kell majd illeszteni a testnevelés helyét és módszereit, továbbá a sport, illetve a formális tanórák helyét és azok tantervi felépítését" - írta levelében az oktatásért felelős államtitkárság a Magyar Idők megkeresésére. A válaszban kiemelték, 2014 óta évi 9 milliárd forint áll rendelkezésre a mindennapos testneveléshez szükséges infrastruktúra megteremtésére. Ez az összeg a tantermek, tornatermek és tanuszodák fejlesztésére szolgál.
Korábban Palkovics László a HVG-nek nyilatkozva elmondta, nem csökkentené a heti testnevelésórák számát, de nagyobb szabadságot kapnak majd az iskolák a külső erőforrások bevonásában. A Pedagógusok Szakszervezete tavaly a szükséges feltételek hiányára hivatkozva azt javasolta, a foglalkozások mennyiségét vigyék lejjebb heti háromra, az oktatási államtitkár szerint azonban azok az intézmények, amelyek meg akarják, meg is tudják oldani a problémát.
A mindennapos testnevelést 2012. szeptember 1-jétől vezették be.
Rámutatott, hogy az egyesületi kapacitások napközben kihasználatlanul maradnak, miközben viszont az utánpótlásbázis nem elég bő. Éppen ezért mindenkinek jó lenne, ha az iskolák és sportegyesületek összehangolnák a tevékenységüket akár az infrastruktúra, akár a szakemberek terén. Így például az órákat - a testnevelők jelenlétében - megtarthatnák az egyesületek szakemberei.
A HVG azon felvetésére, miszerint ez egy kistelepülési iskolában ugyanúgy nem elérhető, mint ahogy például tornaterem sincs, Palkovics László elmondta, ezekben az intézményekben valójában még jobb is lehet a helyzet az alacsonyabb gyerekszám miatt.
Forrás: hazipatika.com