A farsang a tavaszvárás örömünnepe, amelyet hagyományosan vidám lakomák, bálok, mulatságok jellemeznek. A farsang hossza és naptári zárónapja minden évben más, ezért a mozgó ünnepek csoportjába tartozik.
Az Erzsébethelyi Általános Iskolában is elérkezett a nagy nap, amikor az intézmény sportterme szinte átváltozott, és a feldíszített tombolaasztal árulkodott a farsangi mulatság közeledtéről. Mindenhol gyarmekek által rajzolt álarcok hívták fel a betérők figyelmét az izgalmas programra.
Gajdács-Leszkó Georgina, az Erzsébethelyi Általános Iskola pedagógusa kiemelte, hogy a jelmezes farsangi bál, a tanítók számára is esélyt ad arra, hogy jobban megismerhessék a diákok fantázia- és lelkivilágát.
– Ilyenkor látjuk azt, hogy a diákok milyen meséket néznek, illetve látjuk, melyik mesehőst szeretik. Ez egy lehetőség számukra, hogy egy picit kivetkőzhessenek magukból, szabadabbak legyenek annál, mint amit a hétköznapok megengednek – fogalmazott az intézmény munkatársa.
A jó hangulatú összejövetelen a tanárok vezényletével az osztályok egyenként vonultak fel jelmezeikben a kinevezett színpadra, ahol előadtak egy-egy éneket. A közös dalok jó alkalmat adtak a közös táncra is, amelyben a pedagógusok is részt vettek. Ezután tájékoztató jellegű performansz következett a helyi tanítók előadásában, amelyben kitértek a farsangi népszokásokra és az időszak legkedveltebb ételére, a fánkra.
– Nagy jelentősége van ennek a farsangi ünnepségnek, hiszen az elmúlt két évben a covid-járvány miatt nem tudtunk ehhez hasonlót megtartani az intézmény falain belül. Az a tapasztalatom, hogy bármilyen más közösségi eseményre nagyon nagy az igény és az érdeklődés. Erre a műsorra is nagyon készültek a diákok – tette hozzá Németh Mariann, az Erzsébethelyi Általános Iskola pedagógusa.