December 11-én forgalomba helyezték az M44-es gyorsforgalmi út Kondoros és Békéscsaba közötti szakaszát. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) beruházásában és a Duna Aszfalt Zrt. kivitelezésében mintegy nettó 41,4 milliárd forintból épült meg az a 17,6 kilométeres szakasz, amellyel tovább rövidült a menetidő Békéscsaba és Budapest között – a részleteket megtalálják a Csabai Mérlegben.
Településekre lebontott járványadatok nincsenek, de a megyei számok arányosítása alapján, a járvány kezdete óta összesen több mint ezerötszázra tehető Békéscsabán a beazonosított fertőzöttek száma. A közelmúltban történt célzott csoportos tesztelések eredményeiről és az ünnepek idején hatályos szabályokról Szarvas Pétert, Békéscsaba polgármesterét kérdeztük.
Miért van szükség a korlátozások további fenntartására? Milyen intézkedésekkel segíti a kormány a családokat? Milyen infrastrukturális fejlesztések tehetik vonzóbbá Békéscsabát? Erről Herczeg Tamás országgyűlési képviselővel beszélgettünk.
A megyében 26 mintavevő csoport 540 helyszínen több mint 10 ezer 200 bölcsődei, óvodai, általános iskolai dolgozó tesztelését végezte el heti rendszerességgel – Takács Árpád, a Békés Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott, a Békés Megyei Védelmi Bizottság elnöke a koronavírus-járvány elleni védekezés elmúlt időszakban történt legfőbb eseményeiről nyilatkozott lapunknak.
Olvashatnak az újságban arról, hogy mintegy 213 millió forintból korszerűsítik a mezőmegyeri kerékpárutat, amelynek felújítása szeptember végén kezdődött. A beruházás célja, hogy jobb legyen a településrész elérhetősége és a lakosok biztonságosabban juthassanak el például a munkahelyükre kerékpárral.
Küszöbön áll az ünnep, Takács Árpád kormánymegbízott, Herczeg Tamás országgyűlési képviselő, Zalai Mihály, a megyei közgyűlés elnöke és Szarvas Péter polgármester köszöntőjét is megtalálják a lapban.
November 30-án este jött a hír: Szvetó meghalt. Koronavírus… Sztojcsev Szvetoszláv újságíró, író 1991 és 2006 között a Heti Mérleg, majd a Csabai Mérleg felelős szerkesztője volt. Búcsúzunk az újság alapító főszerkesztőjétől.
Beszámolunk az újságban arról, hogy adományokat gyűjtött a BRSE, hogy miként szerepeltek a Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő Sportegyesület versenyzői a felnőtt országos bajnokságon, hogy története legnagyobb sikerét érte el a közelmúltban a Békéscsabai E-sport Egyesület, és arról is, hogy idén elmarad a szilveszteri futógála.
A Csabai Mérlegből megtudhatják, milyen volt egykor a Narancs Klub, milyen változásokon ment át a megalakulása óta, és mi lehet vele a jövőben.
Békéscsaba 1920 rovatunkban megmutatjuk, milyen volt a száz évvel ezelőtti év karácsonya, Fejezetek Békéscsaba történetéből című rovatunkból a „koronás” Warghát ismerhetik meg, Mesélő múzeum rovatunkban egy izgalmas másolat másolatának a másolatáról írunk, Békéscsaba anno rovatunkban pedig arról, hogy 175 éve köttetett meg a Csabai Örökváltsági Szerződés.
A Csabai Mérlegből megtudhatják továbbá, mit láthatnak a 7.Tv műsorán a következő hetekben.
A Csabai Mérleg legfrissebb száma ide kattintva is elérhető.