A tavalyi meglehetősen hideg télhez képest idén sokkal enyhébb volt az időjárás, ez meglátszik a Körös-Maros Nemzeti Park növényzetén is.
A tavasz első hírnökei általában a hagymás növények. Mivel tápanyagot tudnak raktározni a hagymájukban, ezért nagyon hamar kidugják első leveleiket. Általában gyorsan elvirágoznak és elhervadnak.
Az erdőkben honos hagymás növények - amilyen például a ligeti csillagvirág -, csak tavasszal tudnak megélni, a lombfakadás után ugyanis a fák árnyéka miatt már nem kapnának napfényt. A Körös-Maros Nemzeti Parkhoz tartozó Maros-ártér erdőiben több ezer tőre becsüljük a ligeti csillagvirág állományát. Leginkább Magyarcsanád és Bökény környékén, a Bekai-erdőben fordul elő kisebb-nagyobb foltokban. A Maros folyó egykori medrében is megtalálható azokon a helyeken, ahol fás vegetációk (fasorok, kisebb erdők) vannak. A most előbújó zöld levelek után, március első felében már a kékes színű virágok is megjelennek majd, ekkor is érdemes lesz egy sétát tenni a Maros-ártérben.
Másik tavaszi hagymás növényünk, a vetővirág meglehetősen ritkának számít. Legnagyobb eséllyel az eredeti állapotban megmaradt löszpuszta-foltokon bukkanhatunk rá. A Körös-Maros Nemzeti Parkon belül legjelentősebb állományai a Csanádi pusztákon találhatók. Az elmúlt napokban már felfedezhettük 1-2 centiméteres hajtásait. A vetővirág érdekessége, hogy tavasszal csak a levelei jelennek meg, virágait viszont ősszel láthatjuk. Az őszi virágzás után kocsányos, gömb alakú toktermést hoz, amely csak tavasszal bújik ki a földből. A benne megbújó magokat aztán a hangyák széjjelhordják, így gondoskodnak a vetővirág szaporításáról.