Makra Noémi bronzérmes lett Eszéken, a tornászok világkupáján

2018. május 27. 12:34 | behir.hu

Az eszéki világkupa szerenkénti döntőinek első napján Makra Noémi, a Torna Club Békéscsaba sportolója bronzérmet nyert felemás korláton, korábbi klubtársa, az idén már az az MTK színeiben versenyző Böczögő Dorina ugyanott ötödik lett.

A hölgyeknél Makra Noémi a második helyen jutott a felemás korlát döntőjébe, ahol végül a dobogó harmadik fokára állhatott 13.100 ponttal. A kétszeres olimpikon Böczögő Dorina szintén felemás korláton az ötödik pozícióban zárt 12.367 ponttal.

"Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült a felemáskorlát-gyakorlatom, és hogy sikerült megszereznem a harmadik helyet. Az volt a célom, hogy jobban megcsináljam a gyakorlatomat, mint a selejtezőben, és ez sikerült is" - mondta Noémi.

Böczögő Dorina megjegyezte: örül a sikeres gyakorlatnak, bár a végén volt egy nagyobb hiba, amely minimum fél pontot jelentett, de most számára a gyakorlás volt fontos a csapat Eb-re és vb-re.

Forrás: Magyar Torna Szövetség