Május 7-én alakul meg az új parlament

2018. április 12. 09:20 | behir.hu

Május 7-én és 8-án tartja meg alakuló ülését az Országgyűlés, amely először a migrációt támogató civil szervezetek tevékenységét szabályozó Stop, Soros! törvénycsomagról és az ország jövő évi költségvetésének tervezetéről kezdi meg a vitát - írta csütörtökön a Magyar Idők.

A lap értesülése szerint az új, negyedik Orbán-kormány megalakulásának időpontját – a korábbi ciklusok gyakorlata alapján – néhány héttel a parlament alakuló ülése után hirdethetik ki. A kormány összetételéről Orbán Viktor miniszterelnök számol majd be, konkrét nevekről az elkövetkezendő napokban csak találgatások jelenhetnek meg, hiszen a jelenleg körvonalazódó névsort csak egy nagyon szűk kör ismeri – olvasható a Magyar Időkben.

Az új kormány politikai programja négy alappilléren – a versenyképességen, a munkaalapú társadalmon, a demográfián és a nemzeti identitás kérdésén – alapul.

 

További programok »

Itthon

Vízkorlátozást vezettek be a tartós csapadékhiány miatt

Újabb vízkorlátozások léptek életbe augusztus 17-től a Tisza-Körös-völgyi Együttműködő Vízgazdálkodási Rendszer teljes területén. A tartós csapadékhiány miatt a mezőgazdasági vízhasználók a korábbinál 50 százalékkal kevesebb felszíni vízhez juthatnak.
2026. augusztus 18. 17:16
FEL