Magyar-török: Kétgólos győzelemmel feljutott a labdarúgó-válogatott az élvonalba

2020. november 18. 23:03 | behir.hu

A magyar labdarúgó-válogatott megnyerte csoportját a Nemzetek Ligája másodosztályát jelentő B divízióban, és feljutott az élvonalba, mivel szerdán az utolsó, hatodik fordulóban 2-0-s győzelmet aratott a török csapat felett, míg az eddig éllovas oroszok kikaptak Szerbiában.

Marco Rossi szövetségi kapitány csapata Sigér Dávid találatával szerzett vezetést az 57. percben, a végeredményt pedig a csereként beálló Varga Kevin állította be a hosszabbításban.

A jövő évi Európa-bajnokságra kijutott magyarok, akik immár hat találkozó óta veretlenek, a csoportelsőséggel feljutottak a Nemzetek Ligája élvonalába, egyúttal akár világbajnoki pótselejtezős helyhez is juthatnak, de ez csak a vb-selejtezők jövő novemberi zárásakor derül ki.

A kispadról a szerbek elleni meccshez hasonlóan Gera Zoltán irányította nemzeti csapatunkat, de a koronavírussal szenvedő Rossi a távolból végig kapcsolatban volt vele. Az alaposan megtizedelt válogatottat is az olasz szakember állította össze.

Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, a magyar válogatott magasan felhúzta védelmi vonalát, már a török térfélen igyekezett megzavarni az ellenfelet. Először a vendégek veszélyeztettek Calhanuglu távoli szabadrúgásával, de Dibusznak nem okozott gondot a lövés.

A másik oldalon először Nikolics, majd Kalmár válaszolt erre a próbálkozásra, de ezektől a lövésektől nem feltétlenül gyorsult be Günok kapus pulzusa. Ekkor a csoport másik mérkőzésén a szerbek megszerezték a vezetést az oroszokkal szemben, így a 3. csoport virtuális tabelláján a magyar válogatott állt az élen.

A helyzetek után kicsit visszafogottabb lett a mérkőzés tempója, de a válogatott változatlanul nagyon bátran és támadóan játszott, a labdát is többet birtokolta. Több kiugratással is próbálkoztunk, de a török védelem hatékonyan szűrte ezeket.

Hangya Szilveszter (b) és a török Ozan Tufan (j) a labdarúgó Nemzetek Ligája B divíziójában játszott Magyarország - Törökország mérkőzésen (MTI/Illyés Tibor)

Kalmár Zsolt, aki a hiányzó Szoboszlai szerepkörét vette át ügyesen irányította a csapatot, Nagy Ádám segítségével, akinek láthatóan feküdt az ellenfél letámadása. Sok labdát szerzett és azokat nagyon jól játszotta meg.

Könyves és Nikolics is igyekezett bekapcsolódni a játékba, nagyon aktívan mozogtak, keresték a lehetőséget, hogy az összjátékból kivegyék részüket.

Az is szembetűnő volt, hogy a a magyarok próbálják minél jobban kiszélesíteni a pályát, Nego gyakran felfutott és próbált beadni, de a másik oldalon még Szalai Attila is felbukkant, hogy balról centerezzen Könyveséknek.

Az ellenfélnek láthatóan nem tetszett ez a játékstílus, csak nagy nehézséget után jutott el a magyar kapuig, de védőik - gyakorta sokkal inkább középpályásaink - csírájukban elfojtották ezeket a próbálkozásokat (közben a másik mérkőzésen Szerbia már 2-0-ra vezettek).

A szerb-orosz eredményéről a törökök is hallhattak, mert elkezdtek aktívabban játszani, egy Calhanoglu révén újra dolga akadt a magyar kapusnak. Jó volt látni, hogy ha nehéz helyzetbe is kerültek védőink nem rugdosták el összevissza a labdát, hanem igyekeztek megjátszani, általában sikerrel. Stílusosan, szépen futballoztak Kalmárék.

A félidő végéhez közelítve már inkább a vendégek irányították a meccset, mintha egy kicsit elfáradt volna a magyar csapat a 20-25 perces presszingtól. A török-fölény viszont egy kicsit meddő volt, miközben kontráink magukban hordozták a veszélyt, de az utolsó passzok mindig rosszak voltak, vagy az ellenfél védői voltak határozottak.

A félidőre gól nélküli döntetlennel vonultak a csapatok. Nagyon jól kezdett a magyar válogatott, de az mindenképpen figyelmeztetőjel volt, hogy az utolsó negyedórában nagyon felmerészkedtek a vendégek, ha meddő is volt a fölényük.

A félidőben két merész húzást vállalt be nemzeti csapatunk: az utolsó 15 percre kicsit eltűnő Kalmár helyett Cseri, a nagyot küzdő és aktív Könyves Norbert helyére pedig Varga Kevin érkezett.

A második játékrészre frissebben érkezett a nemzeti csapat, de az azonnal látható volt, hogy már nem védekezik annyira magasan, mint az első félidő elején. Mélyről és sok passzal igyekezett felépíteni támadásait, nem feltétlenül akarta felpörgetni a tempót.

A vendégeket sürgette az idő, hisz nekik csak a győzelem volt jó, ehhez képest egy szépen végigvezetett támadás végén Sigér Dávid megszerezte a vezetést. (1-0)

Egyre közelebb került a csoport megnyerésének lehetősége, a vezetés pedig megnyugtatta a Szalaiékat. Változatlanul megbecsülték a labdát, és igyekeztek lövésig vezetni támadásaikat, miközben a törökök kapkodtak, a szerbek pedig már 5-0-ra vezettek a kvartett másik mérkőzésén.

Ettől függetlenül hátul nem lankadhatott a figyelem, mert a vendégek minden erejüket mozgósították az egyenlítésért. A 74. percig nem volt különösebben nagy feladata Dibusznak, de ekkor hatalmasat kellett védenie, hogy tartsa a vezetést.

A nagy helyzet nem zavarta meg a magyarokat, akik változatlanul igyekeztek tartani a labdát és eljutni az ellenfél kapujáig, ha már nem is nagy elánnal. A törökök meg nyomtak, küzdöttek, de nagyon pontatlanok voltak, nem lehetett érezni a játékukban a gólt.

A csapat nagyon jól tartotta az eredményt a hajrában, míg a vendégek képtelenek voltak építkezni. A végére kicsit elfáradó magyarok hibáiban bízhattak még, de Langék csúsztak másztak hogy ne legyen gól, és még a kontrákra is jutott szufla.

Slussz poénként egy felszabadítással Varga Kevin iramodott meg és a kapuig meg sem állt. (2-0)

A magyar válogatott teljesen megérdemelt győzelmet aratott, a törököktől hat pontot szerzett a csoportban, amelyet végül meg is nyert.

Forrás: MTI, M4sport.hu