Magabiztos Előre-győzelem a Hódmezővásárhely ellen

2023. július 30. 20:38 | Fajó Attila

Kétgólos, 3-1-es sikert aratott a Békéscsaba 1912 Előre csapata a Hódmezővásárhelyi FC ellen az NB III-as labdarúgó bajnokság Dél-keleti csoportjának 1. fordulójában, vasárnap este.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC 3-1 (3-0)

Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 630 néző. Vezette: Muhari Gergő (Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor)

BÉKÉSCSABA: Póser – Mihály, Albert, Bora, Kóródi – Futó (Geiger, 60.), Pintér (Máris, 60.), Fazekas, Váradi (Zvara, 67.) – Sármány (Ilyés, 78.), Vólent (Zádori, 67.). Vezetőedző: Csató Sándor.

HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Deczki – Orosz, Hunya, Zana, Zámbori – Juhász, Hegedűs (Borbás, 69.), Czékus (Rabecz, 69.), Bónus (Bogdán, 82.) – Vladul (Vastag, 76.), Tóth D. Vezetőedző: Szűcs Róbert.

Gólszerzők: Vólent (10.), Mihály (32.), Sármány (39.), ill. Vastag (83.–11-esből)

A találkozó első perceiben talán a vásárhelyiek birtokolták többet a labdát, azonban mégis hátrányba kerültek: a 10. percben Vólent Roland egyéni akciója után közelről volt eredményes (1-0). A vendégek igazi veszélyt a folytatásban sem jelentettek a csabai kapura, inkább csak felívelésekkel próbálkoztak. A csabai együttes a játékrész utolsó negyedórájában el is döntötte a három pont sorsát: a 33. percben Sármány előkészítése után Mihály Bálint duplázta meg az előnyt (2-0). Sármány Kristóf hat perccel későbbb egy 100 százalékos ziccert értékesített, a támadó a kapust is kicselezte, majd higgadtan lőtt a hálóba (3-0). A hazai gólgyártás ugyan leállt, de Albert István révén a lilák álltak közelebb az újabb találathoz.

A második félidő némileg eseménytelenül telt, legalábbis az első felét tekintve, inkább a mezőnyben zajlott a játék. A cseréket követően talán a vendégekben maradt több lendület, a 82. percben Vastag Richárd révén büntetőből szépített a vásárhelyi együttes (3-1). A hátralévő időben a házigazda már csak egy-két távoli próbálkozással jelentkezett, a csongrádiak pedig már nem tudták szorosabbá tenni az összecsapást. A Békéscsaba 3-1-re nyert, így győzelemmel kezdte a harmadosztályú bajnokságot.

A Békéscsaba vezetőedzője értékelésében kiemelte: kissé sajnálja a második félidei megtorpanást, de örül a győzelemnek. Csató Sándor szerint ugyan ettől a győzelemtől nem szabad elbizakodottá válni, hiszen ez még csak az első mérkőzése volt a bajnokságban.

A Hódmezővásárhely FC mestere a győztes felé tett gratuláció után kifejtette, hogy az egyéni párharcok elvesztése, főleg a védelem részéről megbosszulta magát. Szűcs Róbert hozzátette: csapata a szünet után pályára már mezőnyben is és a gólok számát tekintve is összeszedettebb teljesítményre volt képes.

A találkozót hétfőn 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!