Lipták Pál festőművész a békéscsabai képzőművészeti szabadiskolában tanult. Tanárai: Vasas Károly, Sas Árpád, Jankay Tibor, Miklós István, Mokos József voltak. Több európai országban járt tanulmányúton. Békéscsabán élt könyvtárosként. A Békés Megyei Könyvtár igazgatójaként rajzgyűjteményt hozott létre a megyei könyvtárban. Munkásságáért kapott Kossuth-díjat 1954-ben a megyei könyvtárak munkájának eredményes fejlesztéséért. Festőként a vásárhelyi iskolához kapcsolódott. Dolgozott a bajai, hódmezővásárhelyi és a mártélyi művésztelepen. 1961-ben Munkácsy-plakettet kapott. A hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeumban és a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeumban találhatók meg munkái.
A Békés Megyei Könyvtár vezetősége az egykori igazgató születésének 100. évfordulója alkalmából szervezett megemlékezést. Az eseményen egykori könyvtári dolgozók, valamint Lipták Pál hozzátartozói vettek részt.
A megjelenteket Rakonczás Szilvia, az intézmény igazgatója köszöntötte, majd Varga Tamás, Békéscsaba kultúráért felelős alpolgármestere nyitotta meg az eseményt.
Beszédet tartott dr. Ambrus Zoltán. A nyugalmazott könyvtárigazgató "Egyazon égbolt alatt" című előadása ráirányította a figyelmet Lipták Pál sokoldalúságára, fáradhatatlanságára. Mint fogalmazott, "emlékeznünk kell sokunk mesterére, mert mind az emberekhez való hozzáállása, bánásmódja, illetve a művészetek terén végzett munkássága példaértékű."