Hozzáteszik, ezeket a legyeket eladják más farmoknak, ahol elengedik őket és a káros, hagyományos legyeket elpusztítják. A hír b., pontjával, a speciális legyek tenyésztésével kapcsolatban kerestük meg Boldog Gusztávot.
„Ha példaként megnézzük a harlekinkatica történetét – mondja a természetvédelmi szakember –, amely fajt azért hozták Európába a biokertészek, hogy a levéltetveket elpusztítsák, ma már kijelenthetjük, hogy hatalmas baklövést követtek el.”
Hozzáteszi, a harlekinek olyan falánkak, agresszívek és szaporák, hogy megették, csaknem kiszorították a hétpettyes és a többi katicabogár fajt.
„Általában a kutatások két oldalról zajlanak – folytatja. – Az egyik oldal az, amely anyagilag érdekelt, ezért akarja a legyet, ráadásul biztos forrásból tudja, hogy ez a módszer kifejezetten hasznos és gazdaságilag is minden tekintetben jó. A másik oldal pedig általában lépéshátrány és forráshiány miatt nem tudja kutatni a témát, így <<ellenkutatás>> nélkül olyan tényezők is felbukkanhatnak, amelyek akár katasztrófához is vezethetnek.”
Véleménye szerint akkor tesszük a legjobbat, ha nem szólunk bele a természet rendjébe; különböző praktikus igények alapján nem akarunk új fajokat betelepíteni, fajtákat létrehozni, azaz nem akarunk istent játszani.
(PS.: „Ajánlom mindenki figyelmébe a Gyilkos fullánk című katasztrófafilmet!” – bg)