Léggömbbel visznek internetet Kenyába is

2018. július 22. 16:08 | behir.hu

A Google egyik testvérvállalata rádióantennákkal felszerelt magaslégköri ballonokkal viszi a webet Kenyába.

A léggömböket Kenya középső részén tesztelik majd, ahol különösen nehéz megoldani az internet-hozzáférést a hegyek és a nehezen megközelíthető helyek miatt. A ballonokat Peruban és Puerto Ricóban is bevetették már vészhelyzetekben, hogy internetet biztosítsanak az áradásoktól vagy hurrikánoktól sújtott területeken élők számára.

A Loon nevű cég, amely az Alphabet Inc. anyavállalaton keresztül kapcsolódik a Google-höz, első hivatalos partnereként a Telkom Kenya vállalattal együttműködve vezeti be a szélessávú mobilinternetet a kelet-afrikai országba 2019-ben.

 

Forrás: Loon

 

A Földön több milliárd embernek nincsen internethozzáférése. Többségük a világ legszegényebb helyein él, ahol az infrastruktúra nem teszi lehetővé a hálózat kiépítését.

A Google 2013-ban indította el hivatalosan a Loon-projektet, hogy eljuttassa az internetet a világ távoli pontjaira. A Loon immár teljesen önálló vállalatként működik a Google és az önvezető autók kifejlesztésével foglalkozó Waymo mellett.

A cég vezérigazgatója, Alastair Westgarth felidézte, hogy öt évvel ezelőtt egy új-zélandi gazdálkodó volt az egyik első ember, aki rácsatlakozott a Loon tesztléggömbjeire.

Más vállalatok is próbálkoznak a Google-éhoz hasonló missziókkal. A Facebook napenergiával működő drónokkal tervezte eljuttatni az internetet a világ távoli, gazdaságilag elmaradott területeire. A vállalat tavaly tesztelte a technológiát Arizona felett, miután egy korábbi próbarepülés kudarcba fulladt. A cég végül idén júniusban bejelentette, hogy felhagy a saját repülők gyártásával és inkább a hasonló kezdeményezések támogatására fordítja energiáit.

 

Forrás: MTI

További programok »

Világ

Heti 2500-nál több kibertámadás: az oktatás a második leginkább támadott szektor

A kiberbűnöző ott támad, ahol a leggyengébb a védelem, ugyanakkor értékes adatokat lehet megszerezni – ezért került legújabban az oktatás a támadások célkeresztjébe. A Microsoft legfrissebb Cyber Signals jelentése szerint világszerte átlagosan, hetente több mint 2500 alkalommal kísérlik meg csalók feltörni az egyetemek védelmi rendszereit, vírusokkal, adathalász támadásokkal, illetve a hálózatokhoz kapcsolódó mobil eszközök sérülékenységeit kihasználva.
2024. november 12. 18:28
FEL